Ierse schrijfster Edna O'Brien (93) overleden
LONDEN (ANP) - De Ierse schrijfster Edna O'Brien is na een lang ziekbed op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar uitgever bekendgemaakt. O'Briens literaire carrière omspant meer dan vijftig jaar. Ze schreef talrijke romans en verhalenbundels, die in vele talen zijn verschenen, waaronder in het Nederlands.
O'Brien brak in 1960 door met The Country Girls (De Buitenmeisjes), dat wegens de openhartige beschrijvingen van de vrouwelijke seksualiteit aanvankelijk in haar geboorteland werd verguisd, maar elders in de wereld bejubeld. Hoewel ze in Londen woonde, speelden haar boeken zich af in Ierland. Ze gaf vrouwen die worstelden met de deprimerende en hypocriete verwachtingen van het leven op het platteland een stem.
O'Brien verbreedde haar focus in haar latere werk, zoals House of Splendid Isolation (Huis van volmaakte eenzaamheid), maar met behoud van haar scherpe verstand en durf. Deze kwaliteiten brachten volgens de Britse krant The Guardian de beroemde Amerikaanse auteur Philip Roth er ooit toe haar te erkennen als "de meest begenadigde vrouw die momenteel fictie schrijft in het Engels".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft na Amerikaanse drugsaanklachten tegen prominente landgenoten duidelijk gemaakt dat de VS voldoende bewijs moeten tonen. Mexicaanse aanklagers zullen dan overeenkomstig de wet handelen, verklaarde ze.
1 uur geledenRABAT (ANP/DPA) - Duitsland is niet van zijn stuk door de aankondiging van de Verenigde Staten dat ze mogelijk troepen uit Duitsland terugtrekken. "Daar zijn we op voorbereid", zegt buitenlandminister Johann Wadephul. Hij is er "gelaten" onder.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.
3 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
4 uur geleden