Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ierse schrijfster Edna O'Brien (93) overleden

Ierse schrijfster Edna O'Brien (93) overleden

LONDEN (ANP) - De Ierse schrijfster Edna O'Brien is na een lang ziekbed op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar uitgever bekendgemaakt. O'Briens literaire carrière omspant meer dan vijftig jaar. Ze schreef talrijke romans en verhalenbundels, die in vele talen zijn verschenen, waaronder in het Nederlands.

O'Brien brak in 1960 door met The Country Girls (De Buitenmeisjes), dat wegens de openhartige beschrijvingen van de vrouwelijke seksualiteit aanvankelijk in haar geboorteland werd verguisd, maar elders in de wereld bejubeld. Hoewel ze in Londen woonde, speelden haar boeken zich af in Ierland. Ze gaf vrouwen die worstelden met de deprimerende en hypocriete verwachtingen van het leven op het platteland een stem.

O'Brien verbreedde haar focus in haar latere werk, zoals House of Splendid Isolation (Huis van volmaakte eenzaamheid), maar met behoud van haar scherpe verstand en durf. Deze kwaliteiten brachten volgens de Britse krant The Guardian de beroemde Amerikaanse auteur Philip Roth er ooit toe haar te erkennen als "de meest begenadigde vrouw die momenteel fictie schrijft in het Engels".

Meer uit Buitenland

Twee mensen gedood op een school nabij Berlijn

GOSEN-NEU ZITTAU (ANP) - Op een middelbare school in de Duitse plaats Gosen-Neu Zittau, vlakbij Berlijn, zijn twee mensen vermoord, meldt de lokale krant Märkische Allgemeine. Er is een verdachte opgepakt.

49 minuten geleden
Advocaat Mladić: verzoek om vrijlating kort voor dood afgewezen

DEN HAAG (ANP) - Advocaten van de Bosnisch-Servische voormalig legerleider Ratko Mladić dienden in de dagen voor zijn dood een dringend verzoek in bij een VN-oorlogstribunaal voor humanitaire vrijlating, zodat hij in Servië palliatieve zorg kon ontvangen. Dat zegt zijn advocaat Dragan Ivetić. Het tribunaal wees het verzoek af.

50 minuten geleden
Voor genocide veroordeelde Ratko Mladić overleden

BELGRADO (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Bosnisch-Servische opperbevelhebber Ratko Mladić is overleden. Dat bevestigen zijn advocaat en een VN-functionaris tegen persbureau Reuters na berichtgeving in Servische staatsmedia. De 84-jarige Mladić verkeerde al langer in slechte gezondheid. Hij werd veroordeeld voor genocide en misdaden tegen de menselijkheid voor zijn rol in de oorlog in Bosnië van 1992 tot 1995.

3 uur geleden
VS loven Nederland vóór beladen overleg over troepen in Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten hebben voorafgaand aan beladen overleg over de mogelijke terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa complimenten uitgedeeld aan Nederland. Onderminister van Defensie Elbridge Colby prees de "buitengewone" investeringen in Defensie die Nederland en andere Europese landen als Polen en Duitsland doen.

3 uur geleden
Vrees voor nieuwe overstroming Nepal door stijgend waterpeil

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - De rampenautoriteit in Nepal waarschuwt voor nieuwe overstromingen nu het waterpeil in een meer stijgt. Het meer was ontstaan op de plek van de overstroming doordat de rivier geblokkeerd raakte.

3 uur geleden
India biedt Nepal hulp aan bij stroomvoorziening na ramp

KATHMANDU (ANP/BLOOMBERG) - India wil buurland Nepal helpen bij zijn stroomvoorziening omdat de verwoestende overstromingen in het land schade hebben aangericht aan waterkrachtcentrales. Door de schade is volgens het energieministerie van Nepal ongeveer 8 procent van de stroomproductiecapaciteit van Nepal uitgeschakeld.

4 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal stijgt naar 332

KATHMANDU (ANP) - Het dodental na de overstromingen in Nepal is opgelopen naar 332, meldt de BBC op basis van de Nepalese politie. Net over de grens in Tibet, dat ook door het natuurgeweld is getroffen, staat het aantal omgekomen mensen nog steeds op 3.

5 uur geleden