Ierse schrijfster Edna O'Brien (93) overleden
LONDEN (ANP) - De Ierse schrijfster Edna O'Brien is na een lang ziekbed op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar uitgever bekendgemaakt. O'Briens literaire carrière omspant meer dan vijftig jaar. Ze schreef talrijke romans en verhalenbundels, die in vele talen zijn verschenen, waaronder in het Nederlands.
O'Brien brak in 1960 door met The Country Girls (De Buitenmeisjes), dat wegens de openhartige beschrijvingen van de vrouwelijke seksualiteit aanvankelijk in haar geboorteland werd verguisd, maar elders in de wereld bejubeld. Hoewel ze in Londen woonde, speelden haar boeken zich af in Ierland. Ze gaf vrouwen die worstelden met de deprimerende en hypocriete verwachtingen van het leven op het platteland een stem.
O'Brien verbreedde haar focus in haar latere werk, zoals House of Splendid Isolation (Huis van volmaakte eenzaamheid), maar met behoud van haar scherpe verstand en durf. Deze kwaliteiten brachten volgens de Britse krant The Guardian de beroemde Amerikaanse auteur Philip Roth er ooit toe haar te erkennen als "de meest begenadigde vrouw die momenteel fictie schrijft in het Engels".
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
2 uur geledenHONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
10 uur geleden