Ierse ruiter Coyle houdt Jochems op CHIO van zege in Grote Prijs
ROTTERDAM (ANP) - Springruiter Kevin Jochems heeft op het hippische festijn CHIO in het Kralingse Bos net naast de zege gegrepen in de Grote Prijs van Rotterdam. De 26-jarige Nederlandse ruiter had met zijn paard Cornetboy in de barrage met 37,20 seconden de snelste tijd neergezet, maar zag de Ier Daniel Coyle daar met 36,69 onder duiken.
In de barrage met 14 combinaties, waaronder vier Nederlandse ruiters, verbeterde Jochems de tot dan toe snelste tijd van de Fransman Julien Epaillard van 37,49. Daarna volgde nog spannende minuten voor de Nederlander die moest toekijken hoe de laatste combinaties het eraf zouden brengen. Alleen de laatste starter Coyle was met Oak Grove's Carlyle nipt sneller en bleef daarbij foutloos.
Naast Jochems bereikten ook Patrick Lemmen, Lars Kersten en Hessel Hoekstra de barrage in Rotterdam. Lemmen bleef met Exit Remo in een tijd van 38,48 net buiten het podium en werd vierde. Kersten eindigde met Emmerton in 39,84 als zevende. Hoekstra voltooide met Icoon VDL het parcours met vier stafpunten en werd negende.
Ervaren ruiters als Willem Greve, Marc Houtzager, Harry Smolders en titelverdedigster Sanne Thijssen misten de barrage. Thijssen kwam niet in actie met haar hengst Con Quidam waarmee ze had meegedaan in de door Nederland gewonnen landenwedstrijd, maar met For President. Het paard weigerde echter te springen bij de muur. Ze legde het parcours af met 20 strafpunten. Smolders die eveneens niet met zijn toppaard Monaco, maar met Une de l'Othain startte, noteerde 8 strafpunten, net als Greve en Houtzager.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."
2 uur geleden