Ierse ruiter Coyle houdt Jochems op CHIO van zege in Grote Prijs
ROTTERDAM (ANP) - Springruiter Kevin Jochems heeft op het hippische festijn CHIO in het Kralingse Bos net naast de zege gegrepen in de Grote Prijs van Rotterdam. De 26-jarige Nederlandse ruiter had met zijn paard Cornetboy in de barrage met 37,20 seconden de snelste tijd neergezet, maar zag de Ier Daniel Coyle daar met 36,69 onder duiken.
In de barrage met 14 combinaties, waaronder vier Nederlandse ruiters, verbeterde Jochems de tot dan toe snelste tijd van de Fransman Julien Epaillard van 37,49. Daarna volgde nog spannende minuten voor de Nederlander die moest toekijken hoe de laatste combinaties het eraf zouden brengen. Alleen de laatste starter Coyle was met Oak Grove's Carlyle nipt sneller en bleef daarbij foutloos.
Naast Jochems bereikten ook Patrick Lemmen, Lars Kersten en Hessel Hoekstra de barrage in Rotterdam. Lemmen bleef met Exit Remo in een tijd van 38,48 net buiten het podium en werd vierde. Kersten eindigde met Emmerton in 39,84 als zevende. Hoekstra voltooide met Icoon VDL het parcours met vier stafpunten en werd negende.
Ervaren ruiters als Willem Greve, Marc Houtzager, Harry Smolders en titelverdedigster Sanne Thijssen misten de barrage. Thijssen kwam niet in actie met haar hengst Con Quidam waarmee ze had meegedaan in de door Nederland gewonnen landenwedstrijd, maar met For President. Het paard weigerde echter te springen bij de muur. Ze legde het parcours af met 20 strafpunten. Smolders die eveneens niet met zijn toppaard Monaco, maar met Une de l'Othain startte, noteerde 8 strafpunten, net als Greve en Houtzager.
Meer uit Sport
DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
7 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
9 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
15 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
2 dagen geleden