Ierse ruiter Coyle houdt Jochems op CHIO van zege in Grote Prijs
ROTTERDAM (ANP) - Springruiter Kevin Jochems heeft op het hippische festijn CHIO in het Kralingse Bos net naast de zege gegrepen in de Grote Prijs van Rotterdam. De 26-jarige Nederlandse ruiter had met zijn paard Cornetboy in de barrage met 37,20 seconden de snelste tijd neergezet, maar zag de Ier Daniel Coyle daar met 36,69 onder duiken.
In de barrage met 14 combinaties, waaronder vier Nederlandse ruiters, verbeterde Jochems de tot dan toe snelste tijd van de Fransman Julien Epaillard van 37,49. Daarna volgde nog spannende minuten voor de Nederlander die moest toekijken hoe de laatste combinaties het eraf zouden brengen. Alleen de laatste starter Coyle was met Oak Grove's Carlyle nipt sneller en bleef daarbij foutloos.
Naast Jochems bereikten ook Patrick Lemmen, Lars Kersten en Hessel Hoekstra de barrage in Rotterdam. Lemmen bleef met Exit Remo in een tijd van 38,48 net buiten het podium en werd vierde. Kersten eindigde met Emmerton in 39,84 als zevende. Hoekstra voltooide met Icoon VDL het parcours met vier stafpunten en werd negende.
Ervaren ruiters als Willem Greve, Marc Houtzager, Harry Smolders en titelverdedigster Sanne Thijssen misten de barrage. Thijssen kwam niet in actie met haar hengst Con Quidam waarmee ze had meegedaan in de door Nederland gewonnen landenwedstrijd, maar met For President. Het paard weigerde echter te springen bij de muur. Ze legde het parcours af met 20 strafpunten. Smolders die eveneens niet met zijn toppaard Monaco, maar met Une de l'Othain startte, noteerde 8 strafpunten, net als Greve en Houtzager.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
19 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
20 uur geleden