Ierse premier Varadkar bereid oppositie in te gaan
DUBLIN (ANP/RTR) - De premier van Ierland, Leo Varadkar wordt naar eigen zeggen waarschijnlijk de leider van de oppositie na gesprekken over het vormen van een Ierse regering. Mocht de links-nationalistische partij Sinn Féin er niet in slagen een coalitie te vormen, dan zou zijn centrumrechtse partij Fine Gael wel bereid zijn om een regering te vormen.
Eerder zei de leider van Fine Gael, die in de parlementsverkiezingen van afgelopen zondag op de derde plek belandde, dat hij het "geen optie" vond om een coalitie te vormen met Sinn Féin. Die partij haalde verrassend genoeg de meeste stemmen in de verkiezing, met een marginale voorsprong op de partijen Fianna Fáil en Fine Gael. Fianna Fáil behaalde wel de meeste zetels. Waarschijnlijk zijn weken van onderhandelingen nodig om een meerderheid in het verdeelde parlement te vormen.
"We zijn verslagen in deze verkiezing, het heeft geen zin om daaromheen te draaien", aldus Varadkar tegen verslaggevers. "Ook al was het een klein verschil, het is voor ons duidelijk dat Fine Gael de oppositie in moet gaan en we zijn absoluut bereid dat te doen."
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.
7 uur geleden