Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iers golfresort Trump boekt miljoenenverlies door corona

Iers golfresort Trump boekt miljoenenverlies door corona

DUBLIN (ANP) - Het Ierse golfresort dat eigendom is van Donald Trump leed vorig jaar als gevolg van de coronacrisis een operationeel verlies van 2 miljoen euro. Het Trump International Golf Links & Hotel zag het aantal bezoekers in het coronajaar met 69 procent dalen. De omzet kwam uit op 3,8 miljoen euro, aldus het eind november gedeponeerde jaarverslag.

Het resort in het Ierse dorp Doonbeg was vanwege coronamaatregelen met tussenpozen gesloten. Het resort opende in juni 2021 weer de deuren. Volgens het verslag is het momenteel weer ongeveer even druk als voor de crisis.

Het imperium van kantoorpanden, golfresorts en hotels van de voormalige president van de Verenigde Staten werd hard getroffen door de pandemie. Volgens de zogenoemde Bilionaires Index van persbureau Bloomberg raakte Trump vanaf het moment dat hij aantrad als president in 2017 tot het moment dat hij het Witte Huis eerder dit jaar verliet, zo'n 700 miljoen dollar aan vermogen kwijt, waarvan een groot deel vermoedelijk vorig jaar. Hij zou momenteel goed zijn voor nog zo'n 2,5 miljard dollar.

Trump is wel in staat geweest om schulden te herfinancieren en looptijden te verschuiven. Zijn familiebedrijf stemde ook in met de verkoop van de rechten op zijn hotel in Washington voor 375 miljoen dollar. Bovendien zou hij volgens kenners honderden miljoenen of mogelijk zelfs miljarden kunnen verdienen met zijn opkomende mediabedrijf, Trump Media & Technology Group. Dat bedrijf is van plan naar de beurs te gaan via een zogeheten spac, een beursfonds dat speciaal is opgezet om te investeren in andere bedrijven of overnames te doen.

Meer uit Financieel

Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

1 uur geleden
India: bijna rond met eerste fase van handelsdeal met VS

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.

1 uur geleden
Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

6 uur geleden
Vakbondsleden stemmen in met cao voor sjorders haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.

7 uur geleden
Chinese prijzenoorlog zet autoverkoop XPeng onder druk

BEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.

7 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street na belang Buffett

NEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.

8 uur geleden
Oud-LTO-voorman Van der Tak hoofd van nieuwe groentenvakgroep

DEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.

8 uur geleden