Ierland wint ook tweede wedstrijd van Gibraltar in groep Oranje
FARO (ANP) - Ierland heeft tegen Gibraltar zijn tweede zege geboekt in de kwalificatie voor het EK van 2024. In het Portugese Faro wonnen de Ierse voetballers met 4-0. In de groep van Nederland is Ierland, dat geen kans meer maakt op plaatsing voor het EK, op 6 punten gekomen.
Evan Ferguson opende de score voor de Ieren in de 8e minuut. Mikey Johnston maakte ook nog in de eerste helft de 2-0. Na de rust zorgde Matt Doherty voor de derde Ierse treffer en bepaalde Callum Robinson de eindstand met het vierde doelpunt. Ierland had eerder in Dublin met 3-0 gewonnen van Gibraltar.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.
40 minuten geledenMONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.
1 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.
8 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."
11 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.
12 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.
12 uur geleden