Ierland trekt miljoenen uit voor VN-organisatie UNRWA
DUBLIN (ANP/RTR) - Ierland trekt 20 miljoen euro uit voor de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). De Ierse minister van Buitenlandse Zaken vraagt landen die hun financiering hebben stopgezet bovendien om die te hervatten.
UNRWA houdt zich bezig met onderwijs, gezondheidszorg en andere dienstverlening. De organisatie raakte in financiële nood door Israëlische beschuldigingen dat enkele medewerkers betrokken waren bij de aanval van Hamas op Israël.
Meerdere landen besloten vervolgens hun financiering voorlopig stop te zetten. De affaire rond de UNRWA zorgt internationaal voor verdeeldheid. Critici vinden het onverantwoord om de geldkraan dicht te draaien terwijl nader onderzoek wordt gedaan.
Minister Micheal Martin sprak in Dublin met UNRWA-topman Philippe Lazzarini. Hij waarschuwde naderhand dat in de Gazastrook sprake is van een humanitaire ramp. UNRWA speelt volgens de Ier een essentiële rol en moet daarom worden gesteund.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
5 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
6 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
8 uur geleden