Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ierland trekt miljoenen uit voor VN-organisatie UNRWA

Ierland trekt miljoenen uit voor VN-organisatie UNRWA

DUBLIN (ANP/RTR) - Ierland trekt 20 miljoen euro uit voor de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). De Ierse minister van Buitenlandse Zaken vraagt landen die hun financiering hebben stopgezet bovendien om die te hervatten.

UNRWA houdt zich bezig met onderwijs, gezondheidszorg en andere dienstverlening. De organisatie raakte in financiële nood door Israëlische beschuldigingen dat enkele medewerkers betrokken waren bij de aanval van Hamas op Israël.

Meerdere landen besloten vervolgens hun financiering voorlopig stop te zetten. De affaire rond de UNRWA zorgt internationaal voor verdeeldheid. Critici vinden het onverantwoord om de geldkraan dicht te draaien terwijl nader onderzoek wordt gedaan.

Minister Micheal Martin sprak in Dublin met UNRWA-topman Philippe Lazzarini. Hij waarschuwde naderhand dat in de Gazastrook sprake is van een humanitaire ramp. UNRWA speelt volgens de Ier een essentiële rol en moet daarom worden gesteund.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben hulp van NAVO-landen niet nodig in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.

2 minuten geleden
Netanyahu: dood Larijani stap richting omverwerping regime

JERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.

1 uur geleden
Kallas wijst normaliseren betrekkingen met Moskou van de hand

BRUSSEL (ANP/RTR) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wijst de oproep van de Belgische premier Bart De Wever af om de betrekkingen met Moskou te normaliseren. Hiermee zou volgens De Wever de toegang tot goedkope Russische olie kunnen worden hersteld.

1 uur geleden
Verenigd Koninkrijk kampt met 'ongekende' uitbraak meningitis

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.

2 uur geleden
VN: Voedseltekort dreigt voor miljoenen mensen door Iran-oorlog

GENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).

3 uur geleden
VN willen onderzoek naar dodelijke explosie ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.

3 uur geleden
Zelensky aan EU: over 1,5 maand weer olie door Droezjba-pijplijn

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.

4 uur geleden