Ierland trekt miljoenen uit voor VN-organisatie UNRWA
DUBLIN (ANP/RTR) - Ierland trekt 20 miljoen euro uit voor de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). De Ierse minister van Buitenlandse Zaken vraagt landen die hun financiering hebben stopgezet bovendien om die te hervatten.
UNRWA houdt zich bezig met onderwijs, gezondheidszorg en andere dienstverlening. De organisatie raakte in financiële nood door Israëlische beschuldigingen dat enkele medewerkers betrokken waren bij de aanval van Hamas op Israël.
Meerdere landen besloten vervolgens hun financiering voorlopig stop te zetten. De affaire rond de UNRWA zorgt internationaal voor verdeeldheid. Critici vinden het onverantwoord om de geldkraan dicht te draaien terwijl nader onderzoek wordt gedaan.
Minister Micheal Martin sprak in Dublin met UNRWA-topman Philippe Lazzarini. Hij waarschuwde naderhand dat in de Gazastrook sprake is van een humanitaire ramp. UNRWA speelt volgens de Ier een essentiële rol en moet daarom worden gesteund.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De beelden die Rusland naar buiten bracht van de vermeende droneaanval op een buitenverblijf van Vladimir Poetin in Novgorod zijn "lachwekkend". Dat zegt een woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. "Het feit dat het ze twee dagen duurde om hiermee te komen en dit vervolgens willen presenteren als bewijs - dat alleen al laat zien dat ze niet eens het verzinnen van een verhaal serieus nemen."
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.
7 uur geleden