Ierland treft nationale coronamaatregelen
DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering voert maandag in heel het land extra beperkingen in die moeten helpen de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het worden volgens minister van Hoger Onderwijs en Wetenschap Simon Harris drastische maatregelen, maar niet zo ingrijpend als eerder dit jaar toen Ierland in lockdown ging. Harris was in die tijd minister van Gezondheid. In juni ging hij naar het onderwijs en wetenschapsministerie. Hij zei nog niet wat voor maatregelen de regering precies gaat afkondigen.
In het land van circa vijf miljoen inwoners liggen momenteel dertig coronapatiënten ernstig ziek in ziekenhuizen. Het land heeft al meer dan 1,4 miljoen tests uitgevoerd en ruim 48.000 besmettingen vastgesteld. Bijna 1850 patiënten zijn aan het virus bezweken.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - De Chinese kustwacht heeft een waterkanon gebruikt tegen een Filipijnse vissersboot op de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnse autoriteiten. Het zou gaan om een vissersboot van de overheid.
9 minuten geledenCARACAS (ANP) - Duizenden mensen wonen een maand na de dodelijke aardbevingen in Venezuela nog steeds in tijdelijke opvangcentra. Dat meldt de Norwegian Refugee Council (NRC). De hulporganisatie waarschuwt dat de financiële hulp aan het land ernstig tekortschiet.
28 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov hebben elkaar donderdag gesproken in de marge van een bijeenkomst van ASEAN in de Filippijnen. Ze zouden er onder meer hebben gesproken over de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Een Amerikaanse tiener die een rechtszaak tegen Meta had aangespannen vanwege de gezondheidseffecten van sociale media op jongeren, heeft de zaak ingetrokken. De zaak had eind deze maand moeten aanvangen, maar is nu geschikt. De exacte voorwaarden van de schikking zijn geheim.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi belooft "strenge straffen" voor degenen die betrokken zijn bij examenfraude. Al dagenlang gaan duizenden mensen de straat op in India. Ze hebben zich verenigd in de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP), die ontstond door woede over gelekte examens voor competitieve medische opleidingen of banen voor de overheid.
2 uur geledenOAXACA (ANP/RTR) - De Mexicaanse journalist Francisco Leyva is woensdag dood aangetroffen in de zuidelijke staat Oaxaca. Dat meldt het Openbaar Ministerie van Oaxaca. Sinds juni zijn er al vier journalisten vermoord in Mexico. Buiten oorlogsgebieden is Mexico een van de gevaarlijkste landen ter wereld voor journalisten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij een explosie in de Straat van Hormuz is een olietanker in brand gevlogen. Dat meldt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Drie tankers probeerden volgens de IRG een route te nemen waar zeemijnen liggen. De andere twee tankers zouden omgekeerd zijn.
2 uur geleden