Ierland treft nationale coronamaatregelen
DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering voert maandag in heel het land extra beperkingen in die moeten helpen de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het worden volgens minister van Hoger Onderwijs en Wetenschap Simon Harris drastische maatregelen, maar niet zo ingrijpend als eerder dit jaar toen Ierland in lockdown ging. Harris was in die tijd minister van Gezondheid. In juni ging hij naar het onderwijs en wetenschapsministerie. Hij zei nog niet wat voor maatregelen de regering precies gaat afkondigen.
In het land van circa vijf miljoen inwoners liggen momenteel dertig coronapatiënten ernstig ziek in ziekenhuizen. Het land heeft al meer dan 1,4 miljoen tests uitgevoerd en ruim 48.000 besmettingen vastgesteld. Bijna 1850 patiënten zijn aan het virus bezweken.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
41 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
43 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
44 minuten geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
6 uur geleden