Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ierland stuurt extra agenten naar grensgebied met Noord-Ierland

Ierland stuurt extra agenten naar grensgebied met Noord-Ierland

DUBLIN (ANP) - In Ierland zullen tot honderd extra agenten zich richten op illegale migratie vanuit Noord-Ierland. Een deel van hen wordt ingezet bij de grens. Ierse media berichten dat dit de nieuwste ontwikkeling is in het conflict tussen Dublin en Londen over asielzoekers.

The Irish Times schrijft dat de focus van het verwerken van asielaanvragen wordt verlegd naar preventie en uitzettingen. De extra agenten gaan zich volgens The Irish Independent bezighouden met immigranten die in het Verenigd Koninkrijk een asielstatus hadden kunnen aanvragen, maar zijn doorgereisd naar Ierland. Justitieminister Helen McEntee wil wetten invoeren die de uitzetting van asielzoekers naar het VK moeten vergemakkelijken.

De Britse premier Rishi Sunak verklaarde maandag "niet geïnteresseerd" te zijn in een deal met Ierland over de terugkeer van asielzoekers naar het VK, hoewel daar eerder al afspraken over zijn gemaakt. Hij zei dat na een overleg tussen Britse en Ierse ministers over het toegenomen aantal immigranten dat via Noord-Ierland naar Ierland gaat.

Gedwongen uitzettingen

De grens tussen Ierland en Noord-Ierland is opengebleven na het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie in 2020. Het voorkomen van een harde grens was belangrijk bij de Brexitonderhandelingen. In het Goedevrijdagakkoord uit 1998, dat decennialang geweld tussen Ierse nationalisten en pro-Britse unionisten beëindigde, staat onder meer dat de grens moet openblijven en dat er geen grensposten moeten komen.

Sunak beschouwt het terugdringen van illegale immigratie als een van zijn prioriteiten. Zijn regering heeft wetten doorgevoerd die het mogelijk moeten maken om asielzoekers uit te zetten naar Rwanda, dat in ruil daarvoor geld ontvangt. In Ierland zijn zorgen dat de gedwongen uitzettingen, die nog moeten plaatsvinden, leiden tot de komst van veel meer illegale immigranten vanuit het VK.

Meer uit Buitenland

Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

1 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

2 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

2 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

2 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

4 uur geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

8 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

9 uur geleden