Ierland stuurt extra agenten naar grensgebied met Noord-Ierland
DUBLIN (ANP) - In Ierland zullen tot honderd extra agenten zich richten op illegale migratie vanuit Noord-Ierland. Een deel van hen wordt ingezet bij de grens. Ierse media berichten dat dit de nieuwste ontwikkeling is in het conflict tussen Dublin en Londen over asielzoekers.
The Irish Times schrijft dat de focus van het verwerken van asielaanvragen wordt verlegd naar preventie en uitzettingen. De extra agenten gaan zich volgens The Irish Independent bezighouden met immigranten die in het Verenigd Koninkrijk een asielstatus hadden kunnen aanvragen, maar zijn doorgereisd naar Ierland. Justitieminister Helen McEntee wil wetten invoeren die de uitzetting van asielzoekers naar het VK moeten vergemakkelijken.
De Britse premier Rishi Sunak verklaarde maandag "niet geïnteresseerd" te zijn in een deal met Ierland over de terugkeer van asielzoekers naar het VK, hoewel daar eerder al afspraken over zijn gemaakt. Hij zei dat na een overleg tussen Britse en Ierse ministers over het toegenomen aantal immigranten dat via Noord-Ierland naar Ierland gaat.
Gedwongen uitzettingen
De grens tussen Ierland en Noord-Ierland is opengebleven na het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie in 2020. Het voorkomen van een harde grens was belangrijk bij de Brexitonderhandelingen. In het Goedevrijdagakkoord uit 1998, dat decennialang geweld tussen Ierse nationalisten en pro-Britse unionisten beëindigde, staat onder meer dat de grens moet openblijven en dat er geen grensposten moeten komen.
Sunak beschouwt het terugdringen van illegale immigratie als een van zijn prioriteiten. Zijn regering heeft wetten doorgevoerd die het mogelijk moeten maken om asielzoekers uit te zetten naar Rwanda, dat in ruil daarvoor geld ontvangt. In Ierland zijn zorgen dat de gedwongen uitzettingen, die nog moeten plaatsvinden, leiden tot de komst van veel meer illegale immigranten vanuit het VK.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
10 uur geleden