Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ierland stuurt extra agenten naar grensgebied met Noord-Ierland

Ierland stuurt extra agenten naar grensgebied met Noord-Ierland

DUBLIN (ANP) - In Ierland zullen tot honderd extra agenten zich richten op illegale migratie vanuit Noord-Ierland. Een deel van hen wordt ingezet bij de grens. Ierse media berichten dat dit de nieuwste ontwikkeling is in het conflict tussen Dublin en Londen over asielzoekers.

The Irish Times schrijft dat de focus van het verwerken van asielaanvragen wordt verlegd naar preventie en uitzettingen. De extra agenten gaan zich volgens The Irish Independent bezighouden met immigranten die in het Verenigd Koninkrijk een asielstatus hadden kunnen aanvragen, maar zijn doorgereisd naar Ierland. Justitieminister Helen McEntee wil wetten invoeren die de uitzetting van asielzoekers naar het VK moeten vergemakkelijken.

De Britse premier Rishi Sunak verklaarde maandag "niet geïnteresseerd" te zijn in een deal met Ierland over de terugkeer van asielzoekers naar het VK, hoewel daar eerder al afspraken over zijn gemaakt. Hij zei dat na een overleg tussen Britse en Ierse ministers over het toegenomen aantal immigranten dat via Noord-Ierland naar Ierland gaat.

Gedwongen uitzettingen

De grens tussen Ierland en Noord-Ierland is opengebleven na het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie in 2020. Het voorkomen van een harde grens was belangrijk bij de Brexitonderhandelingen. In het Goedevrijdagakkoord uit 1998, dat decennialang geweld tussen Ierse nationalisten en pro-Britse unionisten beëindigde, staat onder meer dat de grens moet openblijven en dat er geen grensposten moeten komen.

Sunak beschouwt het terugdringen van illegale immigratie als een van zijn prioriteiten. Zijn regering heeft wetten doorgevoerd die het mogelijk moeten maken om asielzoekers uit te zetten naar Rwanda, dat in ruil daarvoor geld ontvangt. In Ierland zijn zorgen dat de gedwongen uitzettingen, die nog moeten plaatsvinden, leiden tot de komst van veel meer illegale immigranten vanuit het VK.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat Poetin de oorlog wil stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".

1 uur geleden
Palestijnen melden doden Gaza na aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.

1 uur geleden
Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

3 uur geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

8 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

9 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

9 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

10 uur geleden