
Ierland registreert voor het eerst sinds 11 maart geen coronadode
DUBLIN (ANP/AFP) - In Ierland zijn voor het eerst sinds 11 maart geen mensen overleden aan het coronavirus. Dat meldt de regering maandag.
"De afgelopen 24 uur zijn er geen meldingen van doden bij ons binnengekomen", aldus een hooggeplaatste medewerker van het ministerie van Volksgezondheid.
Er zijn wel 59 nieuwe besmettingen geregistreerd, waardoor het aantal besmettingen uitkomt op 24.698. Het dodental staat op 1608.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres van de Verenigde Naties heeft de waarschuwingsschoten die Israëlische militairen losten bij een bezoek van diplomaten aan de Westelijke Jordaanoever "onacceptabel" genoemd. Volgens Guterres is het duidelijk dat er nooit op diplomaten mag worden gevuurd die hun werk doen.
47 minuten geledenGENEVE (ANP/RTR) - De hulpgoederen die deze week naar de Gazastrook zijn gebracht, zijn nog niet verdeeld. Een woordvoerder van de Verenigde Naties zegt dat dit komt doordat Israël de VN alleen toegang geeft via een onveilige route.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte voelt "brede steun" voor wat de NAVO-bondgenoten op de top volgende maand in Den Haag moeten bereiken. "En dat is aanzienlijk meer uitgeven aan defensie en aan alles wat met defensie te maken heeft", zei Rutte op een persconferentie na een ontmoeting met premier Dick Schoof. "Ik denk dat we er zullen komen."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn ontmoeting met zijn Zuid-Afrikaanse ambtgenoot Cyril Ramaphosa video's getoond over vermeende genocide in Zuid-Afrika. Witte inwoners zouden daardoor worden getroffen. Deze beweringen zijn niet bewezen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bijna 50.000 Oekraïners zijn aan de grenzen van Oekraïne gearresteerd bij pogingen het land te ontvluchten, vooral naar Roemenië en Hongarije. Sinds de invoering van de krijgswet in 2022 mogen de meeste mannen in de leeftijd van 18 tot 60 jaar het land niet uit, omdat ze oproepbaar moeten zijn voor militaire dienst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron komt na een speciaal overleg over de bedreiging "van de nationale samenhang" door moslimgroepen met maatregelen tegen de politieke islam. Deze moeten activiteiten van met name de Moslimbroederschap tegengaan, maar hoe ze er precies uit komen te zien, is nog niet duidelijk.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische hooggerechtshof stelt dat de regering de baas van de binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet niet had mogen ontslaan. Die beslissing was volgens de rechters in strijd met de wet.
3 uur geleden