Ierland gaat in lockdown, maar scholen blijven open
DUBLIN (ANP) - Ierland neemt straffe maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het land van 5 miljoen inwoners gaat vanaf donderdag min of meer weer in lockdown. De scholen blijven open, zei premier Micheal Martin op een persconferentie.
Iedereen krijgt het advies thuis te blijven als dat kan. Mensen mogen niet verder dan 5 kilometer van huis gaan, om maximaal één huishouden te bezoeken. Niet-noodzakelijke winkels gaan dicht. Cafés en restaurants mogen alleen nog klanten bedienen die iets komen afhalen. De bouwsector mag nog wel actief blijven.
De maatregelen gaan woensdag om middernacht in. De hoogste fase van beperkingen blijft zes weken van kracht.
Kerstmis
"Ik begrijp het gevoel van teleurstelling, eenzaamheid en wanhoop die deze aankondiging brengt", zei de premier volgens de omroep RTE. "Als we dit de komende zes weken volhouden zullen we Kerstmis op een betekenisvolle manier kunnen vieren."
De lockdown eerder dit jaar was een van de langste in Europa. Ierland meldde maandag 1031 nieuwe gevallen waarmee het totaal op bijna 51.000 komt. Het land heeft 1852 sterfgevallen gemeld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
50 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
5 uur geleden