Ierland gaat in lockdown, maar scholen blijven open
DUBLIN (ANP) - Ierland neemt straffe maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het land van 5 miljoen inwoners gaat vanaf donderdag min of meer weer in lockdown. De scholen blijven open, zei premier Micheal Martin op een persconferentie.
Iedereen krijgt het advies thuis te blijven als dat kan. Mensen mogen niet verder dan 5 kilometer van huis gaan, om maximaal één huishouden te bezoeken. Niet-noodzakelijke winkels gaan dicht. Cafés en restaurants mogen alleen nog klanten bedienen die iets komen afhalen. De bouwsector mag nog wel actief blijven.
De maatregelen gaan woensdag om middernacht in. De hoogste fase van beperkingen blijft zes weken van kracht.
Kerstmis
"Ik begrijp het gevoel van teleurstelling, eenzaamheid en wanhoop die deze aankondiging brengt", zei de premier volgens de omroep RTE. "Als we dit de komende zes weken volhouden zullen we Kerstmis op een betekenisvolle manier kunnen vieren."
De lockdown eerder dit jaar was een van de langste in Europa. Ierland meldde maandag 1031 nieuwe gevallen waarmee het totaal op bijna 51.000 komt. Het land heeft 1852 sterfgevallen gemeld.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.
24 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.
2 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
5 uur geleden