Ieren komende maand naar de stembus
DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse minister-president Leo Varadkar heeft voor volgende maand parlementsverkiezingen uitgeschreven. Volgens Ierse media zullen deze worden gehouden op zaterdag 8 februari. Varadkar zal president Michael D. Higgins dinsdag verzoeken om het huidige parlement te ontbinden.
Varadkars partij Fine Gael vormde de afgelopen jaren een minderheidsregering waarbij het gesteund werd door met Fianna Fail. De twee centrumrechtse partijen, die op dit moment 92 van de 160 zetels bezetten, liggen op het gebied van brexit en economisch beleid dicht bij elkaar en zullen volgens de peilingen strijden om de grootste partij in het parlement te worden. Naar verwachting zullen beide partijen in het nieuwe parlement opnieuw samenwerken.
De 40-jarige Varadkar werd in 2017 de eerste openlijk homoseksuele premier van het land waar de meerderheid van de bevolking rooms-katholiek is.
Meer uit Buitenland
ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
53 minuten geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
1 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
2 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
3 uur geleden