Ieren komende maand naar de stembus
DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse minister-president Leo Varadkar heeft voor volgende maand parlementsverkiezingen uitgeschreven. Volgens Ierse media zullen deze worden gehouden op zaterdag 8 februari. Varadkar zal president Michael D. Higgins dinsdag verzoeken om het huidige parlement te ontbinden.
Varadkars partij Fine Gael vormde de afgelopen jaren een minderheidsregering waarbij het gesteund werd door met Fianna Fail. De twee centrumrechtse partijen, die op dit moment 92 van de 160 zetels bezetten, liggen op het gebied van brexit en economisch beleid dicht bij elkaar en zullen volgens de peilingen strijden om de grootste partij in het parlement te worden. Naar verwachting zullen beide partijen in het nieuwe parlement opnieuw samenwerken.
De 40-jarige Varadkar werd in 2017 de eerste openlijk homoseksuele premier van het land waar de meerderheid van de bevolking rooms-katholiek is.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De piloot die woensdag zijn collega-piloot aanviel tijdens een vlucht van Dubai naar Tel Aviv is een Omaans staatsburger. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu tegen het Amerikaanse Fox News.
38 minuten geledenHELSINKI (ANP/AFP) - De Finse politie is een vooronderzoek gestart naar een reeks vermoedelijke inbraken bij parlementariërs. Premier Petteri Orpo zegt niet uit te sluiten dat een buitenlandse mogendheid achter deze incidenten zit.
51 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering van premier Sébastien Lecornu hoopt 43 miljard euro te kunnen besparen om het begrotingstekort te beperken tot een waarde van 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) in 2027.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt donderdag een crisisberaad met zijn ministers over de escalerende onderwijsprotesten in Frankrijk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een Frans marineschip heeft vorige week ongeveer tien schepen door de Bab al-Mandeb begeleid, aldus een legerwoordvoerder. De Jemenitische Houthi's kregen vorige maand het volledige kustgebied aan de belangrijke zeestraat onder controle.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De brief waarin Rusland de NAVO schreef bereid te zijn kernwapens te gebruiken, was niet confronterend bedoeld, zegt het Kremlin. Het doel zou zijn geweest om de veiligheid van Kaliningrad te waarborgen. In de brief van woensdag stond dat het land kernwapens zou gebruiken in het geval dat de NAVO de exclave zou afsnijden van de rest van Rusland.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een aantal Hongaarse diplomaten het land uit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een vergeldingsmaatregel. Hongarije zette in september tien Russische diplomaten het land uit.
3 uur geleden