Ieren komende maand naar de stembus
DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse minister-president Leo Varadkar heeft voor volgende maand parlementsverkiezingen uitgeschreven. Volgens Ierse media zullen deze worden gehouden op zaterdag 8 februari. Varadkar zal president Michael D. Higgins dinsdag verzoeken om het huidige parlement te ontbinden.
Varadkars partij Fine Gael vormde de afgelopen jaren een minderheidsregering waarbij het gesteund werd door met Fianna Fail. De twee centrumrechtse partijen, die op dit moment 92 van de 160 zetels bezetten, liggen op het gebied van brexit en economisch beleid dicht bij elkaar en zullen volgens de peilingen strijden om de grootste partij in het parlement te worden. Naar verwachting zullen beide partijen in het nieuwe parlement opnieuw samenwerken.
De 40-jarige Varadkar werd in 2017 de eerste openlijk homoseksuele premier van het land waar de meerderheid van de bevolking rooms-katholiek is.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
7 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
10 uur geleden