Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ieren komende maand naar de stembus

Ieren komende maand naar de stembus

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse minister-president Leo Varadkar heeft voor volgende maand parlementsverkiezingen uitgeschreven. Volgens Ierse media zullen deze worden gehouden op zaterdag 8 februari. Varadkar zal president Michael D. Higgins dinsdag verzoeken om het huidige parlement te ontbinden.

Varadkars partij Fine Gael vormde de afgelopen jaren een minderheidsregering waarbij het gesteund werd door met Fianna Fail. De twee centrumrechtse partijen, die op dit moment 92 van de 160 zetels bezetten, liggen op het gebied van brexit en economisch beleid dicht bij elkaar en zullen volgens de peilingen strijden om de grootste partij in het parlement te worden. Naar verwachting zullen beide partijen in het nieuwe parlement opnieuw samenwerken.

De 40-jarige Varadkar werd in 2017 de eerste openlijk homoseksuele premier van het land waar de meerderheid van de bevolking rooms-katholiek is.

Meer uit Buitenland

Macron bezoekt als eerste EU-leider Syrië na val van Assad

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is maandag aangekomen in Syrië. Hij is daarmee de eerste regeringsleider uit de EU die Syrië bezoekt sinds rebellen president Bashar al-Assad in december 2024 verdreven.

25 minuten geleden
Rutte: nog hogere defensiebudgetten kan wapenindustrie niet aan

ANKARA (ANP) - De defensie-industrie kan niet meer verwerken dan de NAVO-landen nu uitgeven aan hun verdediging, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Europese landen voeren hun defensiebudgetten volgens hem zo snel op dat het plafond is bereikt.

1 uur geleden
Dodental uitbraak ebola in Congo boven de 500

GENÈVE (ANP/AFP) - Bij de jongste uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) voor zover bekend 506 patiënten overleden. Het totaal aantal geregistreerde besmettingen staat op 1561. Ruim 250 patiënten zijn inmiddels hersteld. In het buurland Oeganda zijn twee mensen aan de Bundibugyo-versie van ebola overleden.

1 uur geleden
Chinese rakettest moet NAVO bij de les houden, zegt Rutte

ANKARA (ANP) - De Chinese raketproef in de Stille Oceaan van maandag toont aan dat de NAVO China ernstig moet nemen, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Dit bewijst dat we niet naïef mogen zijn", zei hij een dag voor de NAVO-top in Ankara. "En ik kan verzekeren dat we dat ook niet zijn."

1 uur geleden
Netanyahu vraagt VS geen F-35's te verkopen aan Turkije

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu roept de VS op om geen F-35-gevechtsvliegtuigen of onderdelen te verkopen aan Turkije. Volgens Netanyahu zou dat de machtsverhoudingen verstoren.

1 uur geleden
Rutte neemt het op voor pers en protest na repressie Turkije

ANKARA (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft aan de vooravond van de top in Ankara aandacht gevraagd voor de rechten van journalisten en demonstranten. Hij bleef weg van een veroordeling van gastheer Turkije, die de afgelopen dagen onwelgevallige geluiden hardhandig smoorde, maar onderstreepte dat een democratie ruimte moet bieden voor protest en pers.

3 uur geleden
Rutte: Europa en Canada steken nu zo'n 4 procent bbp in defensie

ANKARA (ANP) - De Europese leden van de NAVO en Canada steken op dit moment zo'n 4 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) in defensie en veiligheid, zei secretaris-generaal Mark Rutte aan de vooravond van de NAVO-top in Ankara. Volgens hem zijn de lidstaten goed op weg om het doel van 5 procent te halen en liggen ze op koers om net zoveel geld uit te geven aan hun krijgsmacht als de Verenigde Staten.

4 uur geleden