Ieren en Noord-Ieren nog massaal zonder stroom na storm Éowyn
DUBLIN (ANP) - In Ierland zitten 540.000 huishoudens en bedrijven nog zonder stroom door de verwoestingen vrijdag van storm Éowyn, meldt de Ierse omroep RTE. In Noord-Ierland gaat het om 250.000 adressen.
De Ierse netbeheerder verwacht dat het minstens een week gaat duren voordat iedereen weer elektriciteit heeft. RTE bericht ook dat de schade in het land nog steeds wordt onderzocht. De schade is het gevolg van onder meer omgewaaide bomen en rondvliegend puin. De storm ging in het westen van Ierland gepaard met windstoten van 183 kilometer per uur, een nieuw Iers record.
In het dorp Raphoe, in het noorden van Ierland, viel een dode toen een boom op een auto terechtkwam. In zowel Ierland als Noord-Ierland werden maatregelen genomen om slachtoffers te voorkomen. Zo lag het openbaar vervoer stil, bleven scholen dicht en werden veel vluchten geschrapt. De Ierse en Noord-Ierse autoriteiten riepen mensen op voor hun eigen veiligheid binnen te blijven.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
22 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
57 minuten geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.
2 uur geleden