Ieren en Noord-Ieren nog massaal zonder stroom na storm Éowyn
DUBLIN (ANP) - In Ierland zitten 540.000 huishoudens en bedrijven nog zonder stroom door de verwoestingen vrijdag van storm Éowyn, meldt de Ierse omroep RTE. In Noord-Ierland gaat het om 250.000 adressen.
De Ierse netbeheerder verwacht dat het minstens een week gaat duren voordat iedereen weer elektriciteit heeft. RTE bericht ook dat de schade in het land nog steeds wordt onderzocht. De schade is het gevolg van onder meer omgewaaide bomen en rondvliegend puin. De storm ging in het westen van Ierland gepaard met windstoten van 183 kilometer per uur, een nieuw Iers record.
In het dorp Raphoe, in het noorden van Ierland, viel een dode toen een boom op een auto terechtkwam. In zowel Ierland als Noord-Ierland werden maatregelen genomen om slachtoffers te voorkomen. Zo lag het openbaar vervoer stil, bleven scholen dicht en werden veel vluchten geschrapt. De Ierse en Noord-Ierse autoriteiten riepen mensen op voor hun eigen veiligheid binnen te blijven.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
10 uur geleden