Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ieder(in): 'steekt' dat kwetsbaren moeten oppassen voor corona

Ieder(in): 'steekt' dat kwetsbaren moeten oppassen voor corona

UTRECHT (ANP) - Het kabinet zou de regie moeten pakken om kwetsbare mensen te beschermen nu het aantal coronagevallen oploopt, zegt directeur Illya Soffer van de netwerkorganisatie voor mensen met een beperking of chronische ziekte Ieder(in). "Het steekt" dat tegen mensen met een kwetsbare gezondheid wordt gezegd dat ze zelf beter moeten oppassen nu het virus weer om zich heen grijpt.

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gaf kwetsbaren dinsdag het advies om drukke plekken zo veel mogelijk te vermijden, en om medische mondneusmaskers te dragen als het moeilijk is om 1,5 meter afstand van anderen te houden. "Kwetsbare mensen moeten zichzelf dus maar in veiligheid brengen", zegt Soffer.

Landelijke maatregelen zoals een mondkapjesplicht in het openbaar vervoer of grootschalig testen worden volgens haar pas weer ingezet als het aantal coronapatiënten op de intensive cares sterk toeneemt of als het verzuim stijgt. "Het is zuur dat de mensen die de meeste schade kunnen oplopen door corona niets anders kunnen doen dan zichzelf terugtrekken." Het gaat volgens haar bijvoorbeeld om mensen met astma of een spierziekte, voor wie corona niet per se levensbedreigend is, maar die wel kans lopen lang uitgeschakeld te zijn door het virus.

"De hele samenleving is erbij gebaat als we preventieve maatregelen nemen om het virus tegen te gaan, zoals afstand houden of weer meer thuiswerken." Ook zou het duidelijker zijn voor mensen met een verstandelijke beperking als er weer maatregelen op landelijk niveau zouden gelden.

Meer uit Binnenland

Kabinet wil binnen paar weken oplossing betalingsverkeer ICC

DEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".

2 uur geleden
Vermeende uitvoerder over explosie Tarwekamp: in een film beland

DEN HAAG (ANP) - "Ik dacht dat ik in de film beland was", verklaarde een van de vermeende uitvoerders donderdag in de rechtszaal over de verwoestende explosie in een bruidswinkel aan de Tarwekamp. Daarbij vielen op 7 december 2024 zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. "Ik kon me niet voorstellen wat er was gebeurd", vervolgde Mourad B. (31). Hij zou samen met zijn neef Ilias B. (25) de aanslag hebben gepleegd.

3 uur geleden
Schiphol neemt meerderheidsbelang in noodlijdend vliegveld MAA

MAASTRICHT (ANP) - Schiphol wil een meerderheidsbelang van 80 procent nemen in Maastricht Aachen Airport (MAA). De provincie Limburg bezit nu 60 procent van de aandelen in het verlieslijdende vliegveld in de gemeente Beek en de Schiphol Group de overige 40 procent. Schiphol trekt ruim 4 miljoen euro uit voor het verwerven van de aandelen en wil de komende jaren in totaal 33 miljoen euro investeren in MAA, zegt financieel topman Robert Carsouw.

3 uur geleden
Minister positief over voorstel verbod politieke dubbelfuncties

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.

3 uur geleden
Nieuw instituut Defensie moet innovatie 'radicaal' versnellen

DEN HAAG (ANP) - Een nieuw instituut van Defensie moet samen met het bedrijfsleven en kennisinstellingen de innovatie "radicaal" versnellen. Staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) kwam donderdag met een eerste opdracht aan de partners voor de bescherming van de Noordzee. Daar vormen de Russen een bedreiging voor onderzeese kabels en leidingen.

3 uur geleden
Nog twee doden met westnijlvirus, totaal stijgt naar twaalf

BILTHOVEN (ANP) - Twee mensen zijn overleden na een besmetting met het westnijlvirus. Door die meldingen bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in de afgelopen week is het totale aantal doden gestegen naar twaalf.

3 uur geleden
Plan voor aanslag Tarwekamp op telefoon vermeende opdrachtgever

DEN HAAG (ANP) - Op een van de telefoons van Moshtag B. (35), de vermeende opdrachtgever van de fatale aanslag aan de Tarwekamp in Den Haag, zijn screenshots gevonden van het plan van aanpak. B. erkende dit donderdag ook zelf op de tweede zittingsdag in zijn strafzaak, terwijl hij woensdag bij de start van het proces nog in het midden hield of hij op de hoogte was van een plan van aanpak.

3 uur geleden