Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ieder(in): kwetsbare mensen 'buitenspel' bij coronaversoepelingen

Ieder(in): kwetsbare mensen 'buitenspel' bij coronaversoepelingen

UTRECHT (ANP) - Een deel van de mensen met een beperking of chronische aandoening voelt zich "buitenspel gezet" door het verwachte kabinetsbesluit om de coronamaatregelen te versoepelen. Dat zegt directeur Illya Soffer van het netwerk voor mensen met een beperking of chronische ziekte Ieder(in).

De organisatie vraagt om meer aandacht voor mensen met een kwetsbare gezondheid. Zij lopen namelijk nog steeds een risico op ernstige ziekte, gezondheidsschade of een achteruitgang van hun conditie door een coronabesmetting. Ook als ze gevaccineerd zijn, zo stelt Soffer. Ieder(in) wil dat het kabinet meer doet voor de bescherming van mensen met een beperking of chronische ziekte.

Het OMT zegt in het laatste advies aan het kabinet dat door te versoepelen terwijl de besmettingsaantallen nog zo hoog zijn, een "grotere verantwoordelijkheid" ontstaat "naar én bij kwetsbare personen". Het OMT stelt dat iedereen rekening zou moeten houden met kwetsbaren, door extra afstand te houden. "Maar er ligt ook een verantwoordelijkheid bij kwetsbare personen om zichzelf te beschermen, door bijvoorbeeld drukte te vermijden, een neusmondmasker te gebruiken", aldus het expertteam.

Verstandige manier

Soffer: "Die verantwoordelijkheid wordt nu te veel bij mensen zelf neergelegd. Terwijl het beschermen van mensen met een kwetsbare gezondheid ook een verantwoordelijkheid van de overheid is." Ieder(in) wil dat er op een "verstandige manier" wordt versoepeld, die niet "hele groepen mensen uitsluit".

Bij het netwerk zijn 238 belangenorganisaties en patiëntenverenigingen aangesloten. Het gaat onder meer om verenigingen van patiënten met een nieraandoening, hiv, astma of ernstig overgewicht.

Meer uit Binnenland

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

3 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

3 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

5 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

7 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

7 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

8 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

8 uur geleden