'Iedereen wil wat' van zwemster Steenbergen na wereldtitel
DOHA (ANP) - "Iedereen wil wat" van Marrit Steenbergen na haar eerste wereldtitel op het koningsnummer 100 meter vrije slag. De 24-jarige zwemster had vrijdagavond en zaterdagochtend interview na interview langs het bad in Doha, terwijl ze normaal na een wedstrijd gewoon door kan lopen. "Veel mensen hebben het gisteren gezien. Dat vind ik wel apart, maar juist alleen maar leuk."
Het helpt ook voor Steenbergen dat het niet zomaar een nummer is waarop ze vrijdag de eerste individuele Nederlandse wereldtitel sinds 2013 pakte. Met het goud op de 100 vrij treedt de nieuwe houdster van het Nederlands record in de voetsporen van onder anderen meervoudig wereldkampioene Inge de Bruijn. In Doha had Steenbergen daarbij geen last van onder anderen Mollie O'Callaghan uit Australië, die vorig jaar het goud won, maar deze WK oversloeg.
De Friezin is zich nog niet helemaal bewust van haar nieuwe status. "Het wordt wel vaak tegen me gezegd, dus het komt al iets meer binnen. Maar het blijft opmerkelijk", aldus de doorgaans bescheiden zwemster na het bereiken van de halve finales op de 50 vrij.
Steenbergen pakte in Doha eerder al verrassend de wereldtitel met de estafettevrouwen op de 4x100 meter vrije slag.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden