Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Iedereen wil wat' van zwemster Steenbergen na wereldtitel

'Iedereen wil wat' van zwemster Steenbergen na wereldtitel

DOHA (ANP) - "Iedereen wil wat" van Marrit Steenbergen na haar eerste wereldtitel op het koningsnummer 100 meter vrije slag. De 24-jarige zwemster had vrijdagavond en zaterdagochtend interview na interview langs het bad in Doha, terwijl ze normaal na een wedstrijd gewoon door kan lopen. "Veel mensen hebben het gisteren gezien. Dat vind ik wel apart, maar juist alleen maar leuk."

Het helpt ook voor Steenbergen dat het niet zomaar een nummer is waarop ze vrijdag de eerste individuele Nederlandse wereldtitel sinds 2013 pakte. Met het goud op de 100 vrij treedt de nieuwe houdster van het Nederlands record in de voetsporen van onder anderen meervoudig wereldkampioene Inge de Bruijn. In Doha had Steenbergen daarbij geen last van onder anderen Mollie O'Callaghan uit Australië, die vorig jaar het goud won, maar deze WK oversloeg.

De Friezin is zich nog niet helemaal bewust van haar nieuwe status. "Het wordt wel vaak tegen me gezegd, dus het komt al iets meer binnen. Maar het blijft opmerkelijk", aldus de doorgaans bescheiden zwemster na het bereiken van de halve finales op de 50 vrij.

Steenbergen pakte in Doha eerder al verrassend de wereldtitel met de estafettevrouwen op de 4x100 meter vrije slag.

Meer uit Sport

Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

23 minuten geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

24 minuten geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

14 uur geleden
Schaatser Ariëns wint in Winterswijk eerste natuurijsmarathon

WINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.

15 uur geleden
Schaatsster Schilder wint eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.

17 uur geleden
Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

17 uur geleden
Van de Bunt schaatst zonder spanning naar sensatie op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.

17 uur geleden