Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iedereen vanaf 12 jaar kan nu afspraak herhaalprik corona maken

Iedereen vanaf 12 jaar kan nu afspraak herhaalprik corona maken

DEN HAAG (ANP) - Iedereen van 12 jaar of ouder kan nu een afspraak maken voor een herhaalvaccinatie tegen het coronavirus, zo melden het RIVM en de GGD. Dat betekent dat iedereen die in aanmerking komt voor de oppepprik naar een prikstraat kan.

Mensen vanaf 12 jaar kunnen de herhaalinenting krijgen als het minstens drie maanden geleden is dat ze hun vorige coronavaccinatie kregen of een besmetting doormaakten. Ook moet iemand de zogenoemde 'basisserie' hebben afgerond. Die basisserie bestaat uit twee prikken van het coronavaccin van Pfizer, Moderna, Novavax of AstraZeneca, één prik na een coronabesmetting of één prik met het vaccin van Janssen.

De herhaalprik moet het immuunsysteem een oppepper geven, zodat mensen weer beter beschermd zijn tegen het virus. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldde dinsdag dat het aantal bevestigde coronabesmettingen weliswaar afneemt, maar dat onzeker is of de najaarsgolf echt voorbij is.

Dat heeft vooral te maken met de subvarianten van het virus die momenteel rondgaan. Er zijn meerdere versies van de omikronvariant van corona in omloop. De Europese gezondheidsdienst ECDC verwacht dat één van die subvarianten, BQ.1 komende tijd dominant wordt en tot meer besmettingen zal leiden. De herhaalvaccins van Pfizer en Moderna, waar momenteel mee geprikt wordt, zijn aangepast zodat ze beter werken tegen de omikronvariant van het virus.

Meer uit Binnenland

Ruim 100 boetes vanwege fatbikeverbod in Amsterdam en Enschede

ENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.

24 minuten geleden
Drie jonge terrorismeverdachten twee weken langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.

4 uur geleden
Tata mag aangepaste installatie weer testen na te hoge uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.

6 uur geleden
Tribune voor de Canal Parade is 'uitverkocht'

AMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.

6 uur geleden
Zeker drie gewonden bij ongeval A12, vier voertuigen betrokken

BABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.

7 uur geleden
Ernstig ongeval op A12 bij Duitse grens

BABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.

8 uur geleden
Duizenden vrachtwagens rijden onbeboet over Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.

10 uur geleden