Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iedereen mag Museumkaart weer de hele week uitlenen

Iedereen mag Museumkaart weer de hele week uitlenen

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse Museumweek begint zaterdag weer. Om zoveel mogelijk mensen te laten meegenieten van het aanbod van 's lands cultuur- en historietempels mogen alle houders van een Museumkaart dit doorlopende toegangsbewijs tot en met 5 april uitlenen aan een ander. Die anderen kunnen dan ook voor niks - of bij heel speciale tentoonstellingen soms voor een kleine bijdrage - naar een van de vele aangesloten musea.

Normaal mag je je kaart niet uitlenen. Er staat een pasfoto van de eigenaar op om te voorkomen dat dat toch gebeurt. Tijdens de Museumweek hoeven musea echter niet te controleren of de getoonde Museumkaart van de bezoeker zelf is. Wel moet de echte kaart worden getoond, geen kopie of foto ervan. Per kaart kan er ook maar één persoon naar binnen.

De Museumweek is een jaarlijkse campagne om extra over het voetlicht te brengen wat de diverse musea in huis hebben. Vorig jaar werd voor het eerst toegestaan anderen dan de eigenaar van een Museumkaart op vertoon van de pas toe te laten. Hoeveel daarvan gebruik is gemaakt, is niet gemeten. Wel zag de Museumvereniging veel enthousiaste reacties op sociale media. Na de week werd ook een stijging in de verkoop van het aantal nieuwe kaarten gezien.

Het geld dat de ongeveer 1,5 miljoen houders van de Museumkaart gezamenlijk betalen wordt jaarlijks verdeeld onder de deelnemende musea. Niet elk museum is met de kaart te bezoeken.

Meer uit Binnenland

Patiënten krijgen nauwelijks informatie over kwaliteit van zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.

1 uur geleden
Woning in Soest nagenoeg uitgebrand

SOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.

5 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

5 uur geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

13 uur geleden
Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

13 uur geleden
KRO-NCRV, Omroep MAX en WNL willen gezamenlijk omroephuis vormen

HILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.

13 uur geleden
Minister verruimt asielbeleid voor dienstplichtige Eritreeërs

DEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die dienstplicht moeten vervullen en in Nederland asiel aanvragen, maken meer kans op een verblijfsvergunning. Minister Bart van den Brink (Asiel) heeft het beleid voor deze mensen verruimd. Tot nu toe konden alleen Eritreeërs die een militaire dienstplicht moesten vervullen puur op basis daarvan een verblijfsvergunning aanvragen. Landgenoten die een civiele dienstplicht te wachten stond, moesten per geval aantonen dat ze gevaar liepen. Dat is niet meer nodig.

15 uur geleden