Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iedereen mag Museumkaart weer de hele week uitlenen

Iedereen mag Museumkaart weer de hele week uitlenen

AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse Museumweek begint zaterdag weer. Om zoveel mogelijk mensen te laten meegenieten van het aanbod van 's lands cultuur- en historietempels mogen alle houders van een Museumkaart dit doorlopende toegangsbewijs tot en met 5 april uitlenen aan een ander. Die anderen kunnen dan ook voor niks - of bij heel speciale tentoonstellingen soms voor een kleine bijdrage - naar een van de vele aangesloten musea.

Normaal mag je je kaart niet uitlenen. Er staat een pasfoto van de eigenaar op om te voorkomen dat dat toch gebeurt. Tijdens de Museumweek hoeven musea echter niet te controleren of de getoonde Museumkaart van de bezoeker zelf is. Wel moet de echte kaart worden getoond, geen kopie of foto ervan. Per kaart kan er ook maar één persoon naar binnen.

De Museumweek is een jaarlijkse campagne om extra over het voetlicht te brengen wat de diverse musea in huis hebben. Vorig jaar werd voor het eerst toegestaan anderen dan de eigenaar van een Museumkaart op vertoon van de pas toe te laten. Hoeveel daarvan gebruik is gemaakt, is niet gemeten. Wel zag de Museumvereniging veel enthousiaste reacties op sociale media. Na de week werd ook een stijging in de verkoop van het aantal nieuwe kaarten gezien.

Het geld dat de ongeveer 1,5 miljoen houders van de Museumkaart gezamenlijk betalen wordt jaarlijks verdeeld onder de deelnemende musea. Niet elk museum is met de kaart te bezoeken.

Meer uit Binnenland

WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

1 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

3 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

4 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

6 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

9 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

10 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

19 uur geleden