Iedereen mag Museumkaart weer de hele week uitlenen
AMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse Museumweek begint zaterdag weer. Om zoveel mogelijk mensen te laten meegenieten van het aanbod van 's lands cultuur- en historietempels mogen alle houders van een Museumkaart dit doorlopende toegangsbewijs tot en met 5 april uitlenen aan een ander. Die anderen kunnen dan ook voor niks - of bij heel speciale tentoonstellingen soms voor een kleine bijdrage - naar een van de vele aangesloten musea.
Normaal mag je je kaart niet uitlenen. Er staat een pasfoto van de eigenaar op om te voorkomen dat dat toch gebeurt. Tijdens de Museumweek hoeven musea echter niet te controleren of de getoonde Museumkaart van de bezoeker zelf is. Wel moet de echte kaart worden getoond, geen kopie of foto ervan. Per kaart kan er ook maar één persoon naar binnen.
De Museumweek is een jaarlijkse campagne om extra over het voetlicht te brengen wat de diverse musea in huis hebben. Vorig jaar werd voor het eerst toegestaan anderen dan de eigenaar van een Museumkaart op vertoon van de pas toe te laten. Hoeveel daarvan gebruik is gemaakt, is niet gemeten. Wel zag de Museumvereniging veel enthousiaste reacties op sociale media. Na de week werd ook een stijging in de verkoop van het aantal nieuwe kaarten gezien.
Het geld dat de ongeveer 1,5 miljoen houders van de Museumkaart gezamenlijk betalen wordt jaarlijks verdeeld onder de deelnemende musea. Niet elk museum is met de kaart te bezoeken.
Meer uit Binnenland
NOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.
12 minuten geledenVENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
7 uur geleden