Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iedereen gered uit kapotte kabelbaan Pakistan

Iedereen gered uit kapotte kabelbaan Pakistan

PESJAWAR (ANP/RTR) - Reddingswerkers zijn er tijdens een urenlange en riskante operatie in geslaagd iedereen te redden uit een kapotte kabelbaan in het noorden van Pakistan. Aanvankelijk waren twee kinderen met behulp van een militaire helikopter uit de gondel gehaald die enkele honderden meters boven een dal is blijven steken en daar al sinds dinsdagochtend hangt. Daarna volgden de andere zes inzittenden, onder wie een leraar, melden de autoriteiten.

De kabelbaan werd door leerlingen gebruikt om van en naar school te gaan, zoals niet ongebruikelijk is in het bergachtige gebied. Door een kabelbreuk kwam de cabine scheef te hangen.

De reddingsoperatie met de helikopter werd bij het vallen van de avond onderbroken wegens beperkt zicht en hevige wind. Er werd daarna gewerkt met een kleine kabellift.

De Pakistaanse autoriteiten gaven inmiddels opdracht alle kabelbanen in de bergen te controleren en ze bij onveilige situaties te sluiten.

Meer uit Buitenland

Paramount schikt met Trump om bewerkt interview met Kamala Harris

NEW YORK (ANP/RTR) - Paramount, het moederbedrijf van de Amerikaanse nieuwszender CBS News, heeft een schikking getroffen met president Donald Trump over een interview met Kamala Harris tijdens de verkiezingscampagne. Trump spande een rechtszaak aan omdat het interview volgens hem op een misleidende manier was bewerkt zodat Harris in een goed daglicht werd geplaatst.

30 minuten geleden
Dalai lama zegt dat zijn stichting een opvolger zal kiezen

DHARAMSALA (ANP/RTR/AFP) - De dalai lama heeft bevestigd dat er een opvolger gekozen zal worden na zijn dood. Volgens de Tibetaanse spirituele leider moet dat gebeuren door de Gaden Phodrang Trust, een stichting die hij zelf heeft opgezet en die opereert vanuit India. "Niemand anders heeft de autoriteit om zich daarmee te bemoeien."

1 uur geleden
Medewerkers beschuldigen BBC van 'anti-Palestijns racisme'

LONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC maakt zich volgens 107 medewerkers en driehonderd andere mensen uit de mediabranche schuldig aan "censuur" met betrekking tot Israël en ook voert zij "pr voor de Israëlische regering". Dat deden ze in een brief aan de directie.

2 uur geleden
Zeker vier doden in Golf van Suez na kapseizen schip

CAIRO (ANP/AFP) - In de Golf van Suez, een uitloper van het noorden van de Rode Zee, zijn minstens vier mensen om het leven gekomen toen een schip kapseisde. Zo'n twintig mensen raakten gewond. Dat melden Egyptische autoriteiten.

2 uur geleden
Trump: Israël akkoord met voorwaarden 60-daags bestand in Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op sociale media dat Israël heeft ingestemd met "de noodzakelijke voorwaarden om een ​​staakt-het-vuren van 60 dagen in Gaza te voltooien. Gedurende deze tijd zullen we met alle partijen samenwerken om de oorlog te beëindigen", aldus Trump.

4 uur geleden
Stroomuitval in Italiaanse steden door extreme hitte

FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.

11 uur geleden
Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

13 uur geleden