Iedere minuut een nieuwe coronadode in de VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten is woensdag ongeveer iedere minuut iemand overleden aan de gevolgen van het coronavirus. De VS registreerden woensdag 1461 nieuwe sterfgevallen, de grootste stijging sinds 27 mei toen er 1484 coronadoden waren. Dat blijkt uit tellingen van persbureau Reuters. Tot nu toe zijn meer dan 150.000 Amerikanen gestorven aan het longvirus, het hoogste aantal ter wereld.
Landelijk zijn de sterfgevallen door Covid-19 al drie weken op rij gestegen, terwijl het aantal nieuwe besmettingen van week tot week onlangs voor het eerst sinds juni is gedaald.
Een piek in infecties in Arizona, Californië, Florida en Texas deze maand heeft ziekenhuizen overweldigd. De stijging heeft de staten ertoe gedwongen een ommekeer te maken in de heropening van hun economieën die in maart en april door lockdowns werden getroffen om de verspreiding van het virus te vertragen.
Texas telt deze maand landelijk gezien met bijna 4300 de meeste doden, gevolgd door Florida met 2900 en Californië waar 2700 Amerikanen stierven. Terwijl de sterfgevallen in juli in deze drie staten snel zijn gestegen, zijn in New York en New Jersey tot nu toe meer dodelijke slachtoffers gevallen.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.
2 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.
6 uur geleden