IEA wil zorgen voor genoeg olie op markten rond crisis Oekraïne
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationale Energieagentschap (IEA) maakt zich zorgen om de Russische escalatie van de crisis in Oekraïne. De internationale organisatie zegt met landen die lid zijn en andere belangrijke partners te praten om te zorgen dat er genoeg olie is voor de wereldmarkt als Rusland als leverancier wegvalt. De IEA-lidstaten staan volgens de organisatie "klaar om te zorgen dat er voldoende olie wordt aangeboden".
Wat de gevolgen van de huidige ontwikkelingen in Oekraïne zijn, is nog onbekend. De olieleveringen van Rusland aan landen als Hongarije, Slowakije en Tsjechië lopen het meeste gevaar, stelt het IEA. Die circa 250.000 vaten per dag worden via Oekraïne vervoerd.
De IEA-lidstaten hadden eind december olievoorraden ter grootte van ruim 4,1 miljard vaten olie. 1,5 miljard vaten olie werden door overheden in strategische reserves aangehouden.
De meeste Europese landen, maar ook bijvoorbeeld de Verenigde Staten, Canada, Japan en Zuid-Korea zijn lid van de IEA. De meeste olieproducerende landen zoals Saudi-Arabië, Iran, verschillende kleinere Golfstaten, Rusland, Nigeria, Libië en Venezuela zijn dat niet.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ballast Nedam heeft in 2025 een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Ook nam het orderboek van het bouwbedrijf toe. Ballast Nedam werkt onder meer aan het Haagse bouwproject Waldorp Four. Daar bouwt het vier hoge woontorens vlak naast al bestaande lage woontorens. Ook houdt de bouwer zich veel bezig met infrastructuurprojecten. Ballast Nedam is daarnaast ook actief in het buitenland.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De groei van de economische bedrijvigheid in de eurozone is in maart bijna tot stilstand gekomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global stagneerde de groei doordat nieuwe orders, een belangrijke indicator voor de vraag, voor het eerst in acht maanden daalden, voornamelijk door zwakte in de dienstensector.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
3 uur geleden