Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA: werkgelegenheid energiesector boven niveau voor corona

IEA: werkgelegenheid energiesector boven niveau voor corona

PARIJS (ANP) - De werkgelegenheid in de wereldwijde energiesector is dit jaar gestegen tot boven het niveau van vóór de coronapandemie. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in zijn eerste banenrapport van de energiesector dat jaarlijks zal worden gepubliceerd. Het herstel is vooral te danken aan de banengroei in de sector duurzame energie.

Na de verstoringen als gevolg van de pandemie biedt de energiesector wereldwijd weer werk aan meer dan 65 miljoen mensen, ofwel ongeveer 2 procent van de totale beroepsbevolking. De olie- en gasindustrie, waarin de werkgelegenheid het sterkst afnam tijdens de coronacrisis, moet zich volgens het IEA nog wel volledig herstellen.

Door de opleving in het segment duurzame energie is deze sector nu goed voor meer dan de helft van alle banen in de totale energiesector. De olie- en gassector laat daarbij ook een opleving van de werkgelegenheid zien, met name door de ontwikkeling van nieuwe infrastructuurprojecten op het gebied van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Dat komt mede doordat Rusland de gastoevoer naar Europa grotendeels heeft afgesloten als vergelding voor de westerse sancties tegen het land vanwege de invasie van Oekraïne. Europese landen moeten daardoor meer lng gebruiken om dat te compenseren.

Meer dan de helft van de werkgelegenheid in de energiesector bevindt zich in de regio Azië-Pacific. Dit weerspiegelt de snel groeiende energie-infrastructuur in de regio en de toegang tot goedkopere arbeidskrachten. China alleen al is goed voor 30 procent van het wereldwijde energiepersoneel. Als gevolg van het streven om de CO2-uitstoot terug te dringen en het gebruik van fossiele brandstoffen te verminderen verwacht het IEA dat het verlies aan banen in de sector fossiele brandstoffen zal worden opgevangen door de toename van de werkgelegenheid in de sector duurzame energie.

Meer uit Financieel

Shell: repareren beschadigde lpg-faciliteit Qatar duurt een jaar

LONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.

2 minuten geleden
Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

19 minuten geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

51 minuten geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

1 uur geleden
Spanje komt met steunpakket van 5 miljard om Iranoorlog

MADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.

2 uur geleden
Vrachtwagenchauffeurs rijden al langzamer om dure diesel

ZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.

2 uur geleden
AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

7 uur geleden