Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA: werkgelegenheid energiesector boven niveau voor corona

IEA: werkgelegenheid energiesector boven niveau voor corona

PARIJS (ANP) - De werkgelegenheid in de wereldwijde energiesector is dit jaar gestegen tot boven het niveau van vóór de coronapandemie. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in zijn eerste banenrapport van de energiesector dat jaarlijks zal worden gepubliceerd. Het herstel is vooral te danken aan de banengroei in de sector duurzame energie.

Na de verstoringen als gevolg van de pandemie biedt de energiesector wereldwijd weer werk aan meer dan 65 miljoen mensen, ofwel ongeveer 2 procent van de totale beroepsbevolking. De olie- en gasindustrie, waarin de werkgelegenheid het sterkst afnam tijdens de coronacrisis, moet zich volgens het IEA nog wel volledig herstellen.

Door de opleving in het segment duurzame energie is deze sector nu goed voor meer dan de helft van alle banen in de totale energiesector. De olie- en gassector laat daarbij ook een opleving van de werkgelegenheid zien, met name door de ontwikkeling van nieuwe infrastructuurprojecten op het gebied van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Dat komt mede doordat Rusland de gastoevoer naar Europa grotendeels heeft afgesloten als vergelding voor de westerse sancties tegen het land vanwege de invasie van Oekraïne. Europese landen moeten daardoor meer lng gebruiken om dat te compenseren.

Meer dan de helft van de werkgelegenheid in de energiesector bevindt zich in de regio Azië-Pacific. Dit weerspiegelt de snel groeiende energie-infrastructuur in de regio en de toegang tot goedkopere arbeidskrachten. China alleen al is goed voor 30 procent van het wereldwijde energiepersoneel. Als gevolg van het streven om de CO2-uitstoot terug te dringen en het gebruik van fossiele brandstoffen te verminderen verwacht het IEA dat het verlies aan banen in de sector fossiele brandstoffen zal worden opgevangen door de toename van de werkgelegenheid in de sector duurzame energie.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

1 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

1 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

3 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

4 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

6 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

6 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

7 uur geleden