Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA-topman: spanningen VS en China hinderen opmars schone energie

IEA-topman: spanningen VS en China hinderen opmars schone energie

NAIROBI (ANP/AFP) - De toenemende spanningen tussen de Verenigde Staten en China hinderen de vooruitgang die de wereld maakt met schone energie. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energie Agentschap (IEA) gezegd op een Afrikaanse klimaatconferentie in de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Birol roept de twee grootmachten dan ook op hun onderlinge verschillen aan de kant te schuiven en beter samen te werken op het gebied van duurzame energie.

In een interview met het Franse persbureau AFP stelt Birol dat "geopolitieke breuken" de energietransitie kunnen afremmen en dat de oorlog in Oekraïne een grote rol speelt bij die oplopende spanningen. De IEA-topman gaf aan dat geopolitieke onrust een "grote schaduw" werpt over internationale betrekkingen en dat samenwerking steeds uitdagender wordt tussen grote spelers in de wereld. De VS en China zijn de grootste uitstoters ter wereld van broeikasgassen.

Birol roept de VS en China nu op om samen te komen op de grote klimaattop die later dit jaar in Dubai gehouden zal worden en hun spanningen opzij te schuiven, zowel geopolitiek als economisch. Op z'n minst zouden de twee landen een gezamenlijk standpunt moeten zoeken rond belangrijke kwesties waaronder schone energie en klimaatverandering, aldus Birol.

Meer uit Financieel

RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

36 minuten geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

57 minuten geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

1 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

1 uur geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

2 uur geleden
China bestelt 120 vliegtuigen van Airbus, zegt Merz

BEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.

2 uur geleden
Combinatie gegevens datalek Odido is 'goudmijn voor criminelen'

SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.

5 uur geleden