Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA: Russische olie-inkomsten gedaald in november

IEA: Russische olie-inkomsten gedaald in november

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De inkomsten uit de export van olie door Rusland zijn in november gedaald in aanloop naar het prijsplafond dat het Westen heeft opgelegd op Russische olie. Volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) stonden de inkomsten onder druk door de kortingen die worden geboden op Russische olie, terwijl er wel meer werd uitgevoerd door Rusland.

Volgens schattingen van het IEA bedroegen die olie-inkomsten vorige maand 15,8 miljard dollar, omgerekend bijna 15 miljard euro. Dat is het op een na laagste niveau van dit jaar. In september werd het laagste niveau gemeten met 14,7 miljard dollar. Het geld uit de export van fossiele brandstoffen is met afstand de belangrijkste bron van inkomsten voor Rusland.

De hoeveelheid Russische ruwe olie en olieproducten die werd geëxporteerd steeg in november juist naar gemiddeld 8,1 miljoen vaten per dag. Dat is het hoogste niveau sinds april. Zo werd bijvoorbeeld veel meer olie naar India vervoerd, terwijl de export naar de Europese Unie afnam.

Prijsplafond Russische olie

De EU en de G7-landen hebben sinds 5 december een prijsplafond van 60 dollar per vat opgelegd voor Russische olie. Bedrijven mogen niet meewerken aan het transport van olie uit Rusland als die olie voor meer dan 60 dollar per vat wordt verkocht. Het gaat vooral om rederijen en verzekeraars. Ook heeft de EU een embargo op de invoer van Russische ruwe olie via tankers opgelegd. Die maatregelen moeten ervoor zorgen dat Rusland grotere moeite heeft om de oorlog in Oekraïne te financieren met de verkoop van olie.

Het IEA verwacht dat door die sancties de olieproductie van Rusland deze maand met 400.000 vaten per dag kan dalen. Moskou heeft namelijk gezegd geen olie te zullen verkopen aan landen die het prijsplafond steunen, wat dus tot een lagere productie kan gaan leiden.

Meer uit Financieel

EU bereikt voorlopig akkoord over afronding handelsakkoord met VS

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af ​​te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.

3 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.

1 uur geleden
PwC: belastingbijdrage bedrijven groeit in verhouding harder

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.

5 uur geleden
Europese chipvraag stijgt, investeringen volgens sector onzeker

ZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.

6 uur geleden
Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

9 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

9 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

11 uur geleden