Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA: meer maatregelen nodig om doel energie-efficiëntie te halen

IEA: meer maatregelen nodig om doel energie-efficiëntie te halen

PARIJS (ANP) - Landen moeten meer maatregelen nemen en meer samenwerken om de doelstelling op het gebied van energie-efficiëntie te halen, vindt het Internationaal Energie Agentschap (IEA). Tijdens de klimaattop in Dubai vorig jaar stemden bijna tweehonderd landen in met het doel om de energie-efficiëntie te verdubbelen van 2 procent in 2022 naar 4 procent in 2030.

In het jaarlijkse rapport over de ontwikkelingen op het gebied van energie-efficiëntie in de wereld, stelt het IEA echter dat de wereldwijde energie-efficiëntie in 2024 met ongeveer 1 procent zal verbeteren. Dat is hetzelfde percentage als in 2023 en ongeveer de helft van het gemiddelde percentage tussen 2010 en 2019.

Energie-efficiëntie zorgt ervoor dat er minder energie nodig is om hetzelfde resultaat te behalen. Zo zorgen energiezuinige technische oplossingen zoals isolatie en verlichting op sensoren ervoor dat er minder energie wordt verbruikt. Volgens het IEA is het verbeteren van de efficiëntie van het energiegebruik van groot belang voor de overgang naar schonere energiebronnen omdat het de energiezekerheid verbetert, de energierekeningen voor consumenten verlaagt en de uitstoot van broeikasgassen vermindert.

Nultuitstoot

Volgens het IEA boeken overheden wereldwijd wel voortgang op het gebied van energie-efficiëntie. Zo heeft de Europese Unie de regelgeving herzien om in 2050 een gebouwenbestand met nuluitstoot te bereiken en heeft China de normen voor apparaten herzien en de nationale doelstellingen voor efficiëntie versterkt. Ook hebben de Verenigde Staten de normen voor brandstofverbruik voor zware voertuigen aangescherpt. Om de doelstelling te halen moeten er volgens het IEA echter wereldwijd sneller nieuwe beleidsregels worden ingevoerd en moeten veel bestaande beleidsregels worden aangescherpt.

"Gelukkig zijn de beleidsregels en technologieën om de efficiëntievoortgang te versnellen vandaag de dag direct beschikbaar en zetten veel overheden belangrijke stappen voorwaarts. Wat we nu hopen te zien, is snellere en sterkere beleidsreacties over de hele wereld", zegt IEA-topman Fatih Birol in het rapport voorafgaand aan de nieuwe klimaattop in Azerbeidzjan.

Meer uit Financieel

Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

5 minuten geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

8 minuten geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

10 minuten geleden
Reuters: Duitse regering verlaagt groeiverwachtingen economie

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

27 minuten geleden
KLM schrapt 160 vluchten op Schiphol om gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.

2 uur geleden
Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

3 uur geleden