Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA: krappere oliemarkt door beperkte impact omikron op olievraag

IEA: krappere oliemarkt door beperkte impact omikron op olievraag

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De krapte op de wereldwijde oliemarkten is groter dan gedacht omdat de snelle opmars van de omikronvariant verrassend weinig impact heeft gehad op de vraag naar olie. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een nieuw rapport.

De meer optimistische vooruitzichten van de in Parijs gevestigde denktank komen daags na de sterke stijging van de olieprijzen, die opliepen tot het hoogste niveau in zeven jaar. Dat kwam deels door de vrees voor productieverstoringen als gevolg van geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten en de verwachting dat de vraag naar olie hard zal toenemen door het economisch herstel van de coronacrisis.

De sterke stijging van de olieprijzen vormt een uitdaging voor overheden en centrale banken die het economisch herstel op gang trachten te houden, terwijl ze tegelijkertijd worden geconfronteerd met een hard oplopende inflatie en daardoor een afnemende koopkracht van consumenten.

200.000 vaten per dag

Het IEA, dat de meeste grote economieën adviseert, heeft zijn prognoses voor de wereldwijde vraag naar olie verhoogd met 200.000 vaten per dag voor zowel 2021 als 2022. "Covid-19 zorgt opnieuw voor recordbesmettingen. Maar deze keer lijkt de besmettingsgolf een meer gedempte impact op de vraag naar olie te hebben", aldus het IEA.

De olieprijzen gingen woensdag verder omhoog. Een vat Brentolie werd 1 procent duurder op 88,35 dollar en Amerikaanse olie steeg 1,3 procent in prijs tot 86,52 dollar per vat. Een belangrijke oliepijpleiding van Irak naar Turkije werd dinsdag stilgelegd door een explosie. Ook zouden Jemenitische Houthi-rebellen een droneaanval hebben uitgevoerd op olietankers in Abu Dhabi. De pijpleiding van Irak naar Turkije is inmiddels weer geopend. Turkije onderzoekt of de explosie bij de pijplijn in het zuiden van het land, vlakbij de Syrische grens, is veroorzaakt door sabotage.

Meer uit Financieel

Winst Volkswagen keldert naar laagste niveau sinds 2016

WOLFSBURG (ANP/DPA/AFP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft vorig jaar flink minder winst geboekt, mede door hoge kosten voor de Amerikaanse importheffingen. De winst na belastingen kelderde met 44 procent tot 6,9 miljard euro. Dat is het laagste niveau sinds 2016, toen het bedrijf miljardenvoorzieningen trof vanwege het dieselschandaal. Volkswagen maakte ook bekend de komende jaren nog meer banen in Duitsland te schrappen.

10 minuten geleden
Europese gasprijs behoorlijk omlaag na uitspraken Trump

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs laat dinsdagochtend net als de olieprijzen een stevige daling zien. Daarmee reageert de handel op de gasmarkt eveneens op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die heeft gezegd dat de oorlog met Iran mogelijk snel voorbij kan zijn.

33 minuten geleden
Fors meer omzet bouwbedrijf Dura Vermeer door grote vraag

ROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.

1 uur geleden
Vertrouwen producenten daalt in februari

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in februari verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten waren volgens het CBS in de maand voorafgaand aan de oorlog in het Midden-Oosten vooral minder positief over de verwachte bedrijvigheid. Ook het oordeel over de orderpositie verslechterde, terwijl het oordeel over de voorraden gereed product verbeterde.

1 uur geleden
Dieselprijs voor het eerst boven de 2,50 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor diesel in Nederland is dinsdagochtend voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten lopen de prijzen aan de pomp al ongeveer een week hard op. Ook benzine is weer een stuk duurder geworden.

1 uur geleden
Consumenten kochten in januari net zo veel als een jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in januari evenveel goederen en diensten aangeschaft als een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In december groeide de totale consumptie nog met 0,8 procent.

2 uur geleden
Voeding en alcoholvrije dranken drukken inflatie, tickets duurder

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in februari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie bleef daarmee onveranderd ten opzichte van een maand eerder.

2 uur geleden