IEA: investeringen in energiezuinigheid dit jaar niet genoeg
PARIJS (ANP) - Er wordt wereldwijd weer meer geïnvesteerd in technologie en oplossingen om efficiënter met energie om te gaan. Toch is dat volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) niet genoeg om de internationale klimaatdoelen te halen die zijn gesteld voor halverwege deze eeuw. De organisatie meldt dat de inspanningen wel weer op het niveau liggen van voor de coronacrisis.
Het IEA roept regeringen op meer te investeren. De totale jaarlijkse investeringen in het efficiënter omgaan met energie moeten tegen 2030 zijn verdrievoudigd om het helemaal terugdringen van de uitstoot van broeikasgassen in 2050 mogelijk te maken. Het IEA wijst op een belangrijke indicator die aangeeft in hoeverre er efficiënter met energie wordt omgegaan in de wereld. Die graadmeter stijgt dit jaar met 1,9 procent. Dat is veel minder dan de 4 procent die volgens het agentschap nodig is.
Manieren om efficiënter om te gaan met energie zijn bijvoorbeeld investeringen in gebouwen zodat ze minder energie verbruiken. Ook kunnen nieuwe modellen auto's zuiniger zijn dan oudere modellen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
42 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.
4 uur geleden