Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IEA: Aanhoudende verspreiding corona werpt schaduw over oliemarkt

IEA: Aanhoudende verspreiding corona werpt schaduw over oliemarkt

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vooruitzichten voor het herstel op de oliemarkt zijn verslechterd, nu duidelijk wordt dat het coronavirus zich wereldwijd in hoog tempo blijft verspreiden. Daardoor krijgt de vooral de luchtvaart het zwaarder dan aanvankelijk gedacht. Dat concludeert het Internationaal Energie Agentschap (IEA), dat in zijn nieuwe maandrapport zijn ramingen naar beneden bijstelt.

Het IEA verwacht dat het gemiddelde verbruik van olie in de laatste twee kwartalen van 2020 op iets minder dan 95,3 miljoen vaten per dag ligt. Dat zijn een half miljoen vaten minder per dag dan in eerdere ramingen. Volgend jaar zal de behoefte aan olie weliswaar toenemen, maar minder dan het IEA in eerdere vooruitzichten stelde.

"De verwachtingen omtrent de vraag naar brandstof voor vliegtuigen zijn de afgelopen weken verslechterd, nu het coronavirus verder om zich heen grijpt", schrijft de adviesorganisatie voor ontwikkelde economieën.

Daarnaast is juist oliegrootmacht Saudi-Arabië begonnen met het afbouwen van zijn productiebeperkingen. Nu de olieprijzen enigszins zijn hersteld van hun dieptepunt dit voorjaar, is het bovendien voor Amerikaanse en Canadese olieproducenten weer rendabel bepaalde activiteiten op te starten. Hierdoor neemt het aanbod naar verwachting toe.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

6 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

6 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

7 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

8 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

9 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

9 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

9 uur geleden