Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ID&T zet kort geding tegen overheid door ondanks coronasteun

ID&T zet kort geding tegen overheid door ondanks coronasteun

AMSTERDAM (ANP) - Festivalorganisator ID&T zet een eerder aangekondigd kort geding tegen de overheid door, ondanks het feit dat het kabinet 135 miljoen euro extra uittrekt voor steun aan de evenementensector. De steun komt er nu de coronamaatregelen afgelopen weekend onverwacht weer aangescherpt werden. ID&T is blij met de extra coronasteun maar "het voelt als een pleister voor het bloeden", zo stelt de organisator van onder meer Mysteryland en Awakenings.

Met de 'nieuwe' steun kunnen organisatoren een groter deel van hun gemaakte kosten vergoed krijgen, ook wordt de termijn om een aanvraag in te dienen uitgebreid. De sector had om extra steun gevraagd nadat demissionair premier Mark Rutte en demissionair zorgminister Hugo de Jonge vrijdag hadden bekendgemaakt dat meerdaagse evenementen voorlopig niet meer worden gehouden en dat bezoekers van een evenement moeten zitten.

"We zijn blij dat de overheid inziet dat een internationaal toonaangevende branche zonder 100 procent steun ten dode is opgeschreven. Dit voelt echter als een pleister voor het bloeden, het aan- en uitzetten van de branche is funest voor onze gehele keten van leverancier, artiesten, locaties", aldus de zegsvrouw van ID&T. "Tot slot, een maatschappelijk punt: we hopen dat de overheid inziet dat de huidige situatie voor jonge mensen niet meer houdbaar is en we doen een oproep deze belangrijke groep binnen de samenleving ruimte te geven om zichzelf te kunnen ontwikkelen zoals dat ook met de generaties daarvoor is gebeurd. Wat ons betreft kan dat door professionele evenementen die binnen de gestelde kaders van Fieldlab veilig worden georganiseerd."

"Het is een disproportioneel besluit", zei ID&T-directeur Ritty van Straalen eerder. In het kort geding eist de organisator een duidelijk besluit van de overheid: het laten doorgaan van festivals onder Fieldlab-voorwaarden of dat de overheid volledige financiële verantwoordelijkheid neemt.

Meer uit Binnenland

Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

52 minuten geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

55 minuten geleden
Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

6 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

8 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

9 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

12 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

12 uur geleden