IDFA onderzoekt incident met Frits Barend in Theater Carré
AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van het documentaire- en filmfestival IDFA onderzoekt een incident dat heeft plaatsgevonden op de openingsavond. Frits Barend bevestigt aan het ANP dat hij die donderdagavond betrokken was bij het incident in Theater Carré in Amsterdam.
Op beelden op sociale media is te zien dat een demonstrant in Carré pamfletten door de lucht gooide en zijn steun aan Palestina uitsprak. In het filmpje zegt een moderator na wat boegeroep dat het "oké" is wat de man doet en dat hij zijn mening mag uiten.
Barend, die uit een Joods gezin komt, zat naast de demonstrant. In het filmpje roept de demonstrant dat hij werd "aangevallen" door Barend, wat de tv-maker stellig ontkent. "Dat klopt niet, dat is schofterig. Ik kwam voor de film en zat naast hem. Hij wilde weglopen en moest bijna over me heen. Dat ging moeilijk. Hij heeft daar een enorm drama van gemaakt."
Ontkenning
Barend erkent wel dat hij wat heeft geroepen nadat de demonstrant zijn betoog had gehouden. "Toen ben ik gaan roepen: Free the hostages, if you do this in Gaza, you will be killed." Dat is eveneens terug te zien op de beelden die online zijn verschenen. Barend zegt ook dat hij na het incident met de directie van IDFA heeft gebeld.
IDFA heeft "een klacht" ontvangen over een incident op de openingsavond. "Wij nemen deze zaak zeer serieus en zijn momenteel bezig met een onderzoek", aldus een woordvoerster. Het is nog niet duidelijk hoelang het onderzoek van IDFA gaat duren. Bij de politie in Amsterdam is niets bekend over het incident.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
6 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
8 uur geleden