IDFA onderzoekt incident met Frits Barend in Theater Carré
AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van het documentaire- en filmfestival IDFA onderzoekt een incident dat heeft plaatsgevonden op de openingsavond. Frits Barend bevestigt aan het ANP dat hij die donderdagavond betrokken was bij het incident in Theater Carré in Amsterdam.
Op beelden op sociale media is te zien dat een demonstrant in Carré pamfletten door de lucht gooide en zijn steun aan Palestina uitsprak. In het filmpje zegt een moderator na wat boegeroep dat het "oké" is wat de man doet en dat hij zijn mening mag uiten.
Barend, die uit een Joods gezin komt, zat naast de demonstrant. In het filmpje roept de demonstrant dat hij werd "aangevallen" door Barend, wat de tv-maker stellig ontkent. "Dat klopt niet, dat is schofterig. Ik kwam voor de film en zat naast hem. Hij wilde weglopen en moest bijna over me heen. Dat ging moeilijk. Hij heeft daar een enorm drama van gemaakt."
Ontkenning
Barend erkent wel dat hij wat heeft geroepen nadat de demonstrant zijn betoog had gehouden. "Toen ben ik gaan roepen: Free the hostages, if you do this in Gaza, you will be killed." Dat is eveneens terug te zien op de beelden die online zijn verschenen. Barend zegt ook dat hij na het incident met de directie van IDFA heeft gebeld.
IDFA heeft "een klacht" ontvangen over een incident op de openingsavond. "Wij nemen deze zaak zeer serieus en zijn momenteel bezig met een onderzoek", aldus een woordvoerster. Het is nog niet duidelijk hoelang het onderzoek van IDFA gaat duren. Bij de politie in Amsterdam is niets bekend over het incident.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
1 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
5 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
7 uur geleden