Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IDFA onderzoekt incident met Frits Barend in Theater Carré

IDFA onderzoekt incident met Frits Barend in Theater Carré

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van het documentaire- en filmfestival IDFA onderzoekt een incident dat heeft plaatsgevonden op de openingsavond. Frits Barend bevestigt aan het ANP dat hij die donderdagavond betrokken was bij het incident in Theater Carré in Amsterdam.

Op beelden op sociale media is te zien dat een demonstrant in Carré pamfletten door de lucht gooide en zijn steun aan Palestina uitsprak. In het filmpje zegt een moderator na wat boegeroep dat het "oké" is wat de man doet en dat hij zijn mening mag uiten.

Barend, die uit een Joods gezin komt, zat naast de demonstrant. In het filmpje roept de demonstrant dat hij werd "aangevallen" door Barend, wat de tv-maker stellig ontkent. "Dat klopt niet, dat is schofterig. Ik kwam voor de film en zat naast hem. Hij wilde weglopen en moest bijna over me heen. Dat ging moeilijk. Hij heeft daar een enorm drama van gemaakt."

Ontkenning

Barend erkent wel dat hij wat heeft geroepen nadat de demonstrant zijn betoog had gehouden. "Toen ben ik gaan roepen: Free the hostages, if you do this in Gaza, you will be killed." Dat is eveneens terug te zien op de beelden die online zijn verschenen. Barend zegt ook dat hij na het incident met de directie van IDFA heeft gebeld.

IDFA heeft "een klacht" ontvangen over een incident op de openingsavond. "Wij nemen deze zaak zeer serieus en zijn momenteel bezig met een onderzoek", aldus een woordvoerster. Het is nog niet duidelijk hoelang het onderzoek van IDFA gaat duren. Bij de politie in Amsterdam is niets bekend over het incident.

Meer uit Binnenland

ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

1 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

2 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

2 uur geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

3 uur geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

3 uur geleden
Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.

3 uur geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

4 uur geleden