Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Identiteitsfraude met slachtoffers ingestorte flat VS

Identiteitsfraude met slachtoffers ingestorte flat VS

SURFSIDE (ANP/AFP) - De persoonlijke gegevens van slachtoffers van het ingestorte appartementencomplex in het Amerikaanse Surfside zijn gebruikt voor identiteitsfraude. De politie in Florida arresteerde woensdag drie verdachten die creditcards aanvroegen met de identiteit van vijf dodelijke slachtoffers en twee overlevenden van de ramp. De oplichters wisten zo zeker 45.000 dollar (ruim 38.000 euro) buit te maken.

Het zou gaan om 'zeer professionele fraudeurs', vertelde Katherine Fernandez Rundle, openbaar aanklager in Miami-Dade County, woensdag tijdens een persconferentie. De oplichters gebruikten paspoorten van bewoners van het appartementencomplex in het Amerikaanse Surfside bij Miami (Florida). Dat gebouw stortte door nog onbekende oorzaak eind juni in, waarna 98 mensen om het leven kwamen. Wekenlang werd er tussen het puin tevergeefs gezocht naar overlevenden.

De zaak kwam aan het licht toen het een van de nabestaanden begin juli opviel dat er geknoeid werd met de bankrekening van een dodelijk slachtoffer, waarna de politie een onderzoek instelde. "Wat een tragedie dat mensen proberen deze situatie uit te buiten", vertelde burgemeester Daniella Levine Cava van Miami-Dade County, die dagelijks bij het complex aanwezig was toen er tussen het puin gezocht werd naar slachtoffers.

De oplichters kochten onder meer schoenen en luxe handtassen met de aangevraagde creditcards. Ze worden beschuldigd van fraude, identiteitsdiefstal en valsheid in geschrifte.

Meer uit Buitenland

EU zet Russische vrouw op sanctielijst om verspreiden nepnieuws

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben beperkende maatregelen opgelegd aan de Russische mediapersoonlijkheid Xenia Fedorova. Ze is volgens de EU betrokken bij aanhoudende hybride activiteiten van Rusland en manipulatie van informatie. Daarmee ondermijnt ze de democratie en stabiliteit in de EU, stellen de lidstaten.

13 minuten geleden
Colosseum blijft dag langer dicht na dodelijk ongeluk

ROME (ANP/RTR) - Het Colosseum in Rome blijft ook vrijdag nog dicht voor bezoekers. De populairste toeristische attractie van Italië werd woensdag gesloten nadat een medewerker om het leven was gekomen tijdens werkzaamheden. Volgens het Italiaanse ministerie van Cultuur is er meer tijd nodig voor onderzoek en gesprekken met het personeel.

17 minuten geleden
Politico-verslaggever toegang Witte Huis geweigerd na uitspraak

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Politico-verslaggever is de toegang tot het Witte Huis geweigerd en zijn perskaart is in beslag genomen. Dit gebeurde nadat de rechter had besloten dat de regering-Trump de toegang moet herstellen voor nieuwsorganisaties die vorige week geen toegang meer kregen tot het Witte Huis. Dit meldt nieuwsmedium Politico. Ook MS Now en CNN melden dat sommigen van hun journalisten donderdag desondanks geen toegang kregen tot het Witte Huis.

1 uur geleden
Rusland nodigt Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un uit voor bezoek

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.

3 uur geleden
Belgische dienst: aanslagen Luik en Antwerpen door oproep Iran

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.

4 uur geleden
Opstandelingen Tigray spreken van regelrechte oorlog met Ethiopië

MEKELLE (ANP/AFP) - Opstandelingen uit Tigray zijn naar eigen zeggen verwikkeld in een "regelrechte oorlog" met de Ethiopische regering. Er worden onder meer zware artillerieaanvallen gemeld. Woensdag namen de opstandelingen nog drie vliegvelden in van de federale politie en werden aanvallen uitgevoerd in de aangrenzende regio's Afar en Amhara.

5 uur geleden
Pakistan voert luchtaanvallen uit op Afghanistan

KANDAHAR (ANP/AFP) - Pakistan heeft in de nacht van woensdag op donderdag tien doelen in Afghanistan aangevallen met gevechtsvliegtuigen en drones. Dat heeft de Pakistaanse minister van Informatie, Attaullah Tarar, bekendgemaakt. Onder meer de zuidelijke stad Kandahar werd getroffen. Afghanistan zegt dat burgers zijn omgekomen.

5 uur geleden