Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ICT-dienstverlener Ordina verdwijnt na overname van Damrak

ICT-dienstverlener Ordina verdwijnt na overname van Damrak

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse ICT-dienstverlener Ordina wordt overgenomen door zijn grotere branchegenoot Sopra Steria. Dat Franse bedrijf, dat in tal van landen actief is, telt ruim een half miljard euro neer voor de beursgenoteerde onderneming. Door de deal gaat er binnenkort weer een bedrijf van de Amsterdamse beurs verdwijnen.

Samen tellen de ondernemingen straks ruwweg 4300 werknemers in Nederland, België en Luxemburg, wat voor beide bedrijven neerkomt op een schaalvergroting. Volgens Ordina zou het met slechts één eigenaar en zonder beursnotering ook makkelijker moeten zijn om de kosten binnen de perken te houden.

"Deze transactie stelt ons in staat om een ​​sprong voorwaarts te maken en biedt ook betere carrièremogelijkheden voor onze medewerkers", verklaart Ordina-topman Jo Maes, die onder de nieuwe eigenaar verantwoordelijk wordt voor de activiteiten in de Benelux.

Ordina, dat onder meer andere bedrijven en overheden helpt bij digitaliserings- en automatiseringsvraagstukken, liet onlangs al weten gesprekken te voeren met een aantal niet nader genoemde partijen over een mogelijke overname van het bedrijf. Dat zorgde voor een flinke koerssprong van het aandeel op de beurs in Amsterdam. De uiteindelijke prijs die Sopra Steria betaalt komt neer op een premium van 43 procent ten opzichte van de gemiddelde koers in de afgelopen drie maanden. Beide partijen verwachten dat de deal in de tweede helft van het jaar kan worden afgerond.

Meer uit Financieel

Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

2 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

3 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts uitblinker op beurs, IMCD keldert

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick, was woensdag een uitblinker op de aandelenbeurs in Amsterdam na goed ontvangen kwartaalcijfers en vooruitzichten. Chemicaliëndistributeur IMCD kwam juist met tegenvallende resultaten en dook hard omlaag op het Damrak.

3 uur geleden
Koffieketen Starbucks bij stijgers op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Starbucks behoorde woensdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De koffieketen verkocht afgelopen kwartaal opnieuw minder koffie en snacks, maar de omzet viel desondanks hoger uit dan verwacht. Starbucks kampt al langer met dalende verkopen, onder meer doordat klanten minder besteden na prijsverhogingen en lange wachttijden. De vorig jaar aangetreden topman Brian Niccol probeert daar verandering in te brengen.

3 uur geleden
Rechtbank: Opel, Peugeot, DS en Citroën verkochten sjoemeldiesels

AMSTERDAM (ANP) - De automerken Opel, Peugeot, DS en Citroën van moederconcern Stellantis hebben vanaf 2009 zogenoemde "sjoemeldiesels" op de Nederlandse markt gebracht. Dat oordeelt de rechtbank in Amsterdam in zaken die zijn aangespannen door drie claimstichtingen. Daarbij werden die diesels uitgerust met software waardoor de uitstoot van schadelijke stoffen tijdens testen lager was dan bij gebruik op de weg.

3 uur geleden
Meer winst voor Tata Steel in IJmuiden

MUMBAI (ANP) - Tata Steel Nederland heeft in het afgelopen kwartaal meer winst geboekt dan een jaar eerder. Dat meldt het Indiase moederconcern Tata Steel in een cijferpublicatie.

4 uur geleden
Amerikaanse economie herstelt licht na krimp in eerste kwartaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal licht gegroeid na een minieme krimp in de eerste drie maanden van het jaar. Die opvering van de economie danken de Verenigde Staten vooral aan de afnemende import, wat positief uitwerkt in het cijfer. De binnenlandse vraag nam daarnaast slechts matig toe.

5 uur geleden