Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ICJ verwerpt verzoek Zuid-Afrika om verbod op offensief in Rafah

ICJ verwerpt verzoek Zuid-Afrika om verbod op offensief in Rafah

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft het verzoek van Zuid-Afrika afgewezen om het verwachte offensief van Israël in Rafah te verbieden. Het VN-hof erkent dat een aanval de situatie zou verergeren, maar denkt niet dat het nodig is om Israël aanvullende maatregelen op te leggen.

Het ICJ oordeelde vorige maand dat Israël er alles aan moet doen om een genocide te voorkomen en om burgers zoveel mogelijk te beschermen tijdens de oorlog met Hamas in de Gazastrook. Volgens Zuid-Afrika zou een offensief in Rafah een schending van die uitspraak betekenen, omdat dat het laatste toevluchtsoord is voor de Gazanen. Er houden zich zo'n 1,4 miljoen Palestijnen schuil in de stad aan de grens met Egypte, meer dan de helft van de bevolking in Gaza.

Het ICJ benadrukt dat Israël zich aan de uitspraak uit januari moet houden en het genocideverdrag niet mag schenden.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

3 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

4 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

4 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

9 uur geleden