ICJ buigt zich in februari over bezetting Palestijnse gebieden
DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) gaat zich in februari buigen over de Israëlische bezetting van Palestijnse gebieden. Beide partijen komen dan tijdens hoorzittingen in Den Haag aan het woord over de juridische gevolgen van de bezetting.
De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties vroeg het ICJ in december al om te kijken naar het aanhoudende conflict tussen de Israëliërs en de Palestijnen. Het proces zal alleen gaan over de bezetting en niet over de huidige escalatie van het geweld na de verrassingsaanval van Hamas op 7 oktober.
Israël was net als de Verenigde Staten en 24 andere landen tegen een proces bij het VN-hof, maar 87 landen stemden voor. Nederland onthield zich van stemming.
Meer uit Buitenland
MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
10 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
2 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
3 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
4 uur geleden