Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ICC wil weten waarom Italië Libische verdachte liet gaan

ICC wil weten waarom Italië Libische verdachte liet gaan

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag wil van Italië weten waarom het land een Libiër lijkt te hebben vrijgelaten die wordt verdacht van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid. Osama Elmasry Njeem was zondag opgepakt nadat de dag ervoor een arrestatiebevel tegen hem was uitgevaardigd. Dinsdagavond doken beelden op dat hij met een Italiaans regeringsvliegtuig was teruggebracht naar Tripoli.

Njeem wordt er door de aanklagers aan het ICC van beschuldigd dat hij als leider van de gevangenissen in Tripoli een hele reeks misdaden heeft gepleegd sinds 2015. Hij wordt onder meer in verband gebracht met moorden, verkrachtingen en martelingen van mensen die onder meer vastzaten omdat ze christen, atheïst of homoseksueel waren.

In Italiaanse media verschenen berichten dat Njeem zondag in Turijn was om de voetbalwedstrijd Juventus tegen AC Milan bij te wonen. Een bron bij het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt tegen persbureau Reuters dat hij weer vrijgelaten moest worden, omdat de politie had nagelaten om het ministerie van Justitie in te lichten over de aanhouding, terwijl dat wel zou moeten.

Op schouders gehesen

Het ICC zegt dat er contact was met de Italiaanse autoriteiten over de aanhouding van Njeem, en dat daarbij is benadrukt dat het hof geïnformeerd wilde worden als zich problemen voordeden. Dat zou tot nu toe niet gebeurd zijn. Het hof wil nu weten of Njeem echt is vrijgelaten, en hoe dat zo gekomen is.

Op sociale media was te zien hoe Njeem dinsdagavond door aanhangers op de schouders werd gehesen nadat hij op een luchthaven bij Tripoli uit het Italiaanse regeringsvliegtuig was gestapt.

Verontwaardiging

De vrijlating van Njeem leidde in Italië tot politieke irritatie. "Als een smokkelaar, die volgens het Internationaal Strafhof een gevaarlijke crimineel is, aankomt maak je geen jacht op hem. Je stuurt hem terug naar Libië met een regeringsvliegtuig", zei de Italiaanse oud-premier woensdag in het parlement. "Ben ik de enige die vindt dat jullie gek geworden zijn, of zien we hier een hypocriete en onfatsoenlijke overheid?"

Meer uit Buitenland

Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

2 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

2 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

2 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

4 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

5 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

5 uur geleden
Trump zegt af te zien van geplande aanval dinsdag op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.

6 uur geleden