Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ICC wil weten waarom Italië Libische verdachte liet gaan

ICC wil weten waarom Italië Libische verdachte liet gaan

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag wil van Italië weten waarom het land een Libiër lijkt te hebben vrijgelaten die wordt verdacht van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid. Osama Elmasry Njeem was zondag opgepakt nadat de dag ervoor een arrestatiebevel tegen hem was uitgevaardigd. Dinsdagavond doken beelden op dat hij met een Italiaans regeringsvliegtuig was teruggebracht naar Tripoli.

Njeem wordt er door de aanklagers aan het ICC van beschuldigd dat hij als leider van de gevangenissen in Tripoli een hele reeks misdaden heeft gepleegd sinds 2015. Hij wordt onder meer in verband gebracht met moorden, verkrachtingen en martelingen van mensen die onder meer vastzaten omdat ze christen, atheïst of homoseksueel waren.

In Italiaanse media verschenen berichten dat Njeem zondag in Turijn was om de voetbalwedstrijd Juventus tegen AC Milan bij te wonen. Een bron bij het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt tegen persbureau Reuters dat hij weer vrijgelaten moest worden, omdat de politie had nagelaten om het ministerie van Justitie in te lichten over de aanhouding, terwijl dat wel zou moeten.

Op schouders gehesen

Het ICC zegt dat er contact was met de Italiaanse autoriteiten over de aanhouding van Njeem, en dat daarbij is benadrukt dat het hof geïnformeerd wilde worden als zich problemen voordeden. Dat zou tot nu toe niet gebeurd zijn. Het hof wil nu weten of Njeem echt is vrijgelaten, en hoe dat zo gekomen is.

Op sociale media was te zien hoe Njeem dinsdagavond door aanhangers op de schouders werd gehesen nadat hij op een luchthaven bij Tripoli uit het Italiaanse regeringsvliegtuig was gestapt.

Verontwaardiging

De vrijlating van Njeem leidde in Italië tot politieke irritatie. "Als een smokkelaar, die volgens het Internationaal Strafhof een gevaarlijke crimineel is, aankomt maak je geen jacht op hem. Je stuurt hem terug naar Libië met een regeringsvliegtuig", zei de Italiaanse oud-premier woensdag in het parlement. "Ben ik de enige die vindt dat jullie gek geworden zijn, of zien we hier een hypocriete en onfatsoenlijke overheid?"

Meer uit Buitenland

Musk staat open voor afkoelingsperiode in vete met Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zou openstaan voor een afkoelingsperiode in de vete met de Amerikaanse president Donald Trump. De meningsverschillen tussen de twee ontaardden donderdag in een publieke ruzie.

1 uur geleden
Netanyahu bedankt Trump voor sancties Internationaal Strafhof

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft vrijdag gereageerd op de sancties die de regering-Trump aan vier rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft opgelegd.

1 uur geleden
Missie met Europees maankarretje beëindigd

TOKIO (ANP) - Het Japanse ruimtevaartbedrijf ispace heeft vrijdag laten weten dat het heeft besloten de missie waarbij het Europese onbemande karretje Tenacious (Vasthoudend) op de maan zou landen te beëindigen. Dit meldt het bedrijf op zijn website.

1 uur geleden
VS: verdachte aanslag molotovcocktails kan 600 jaar cel krijgen

BOULDER (ANP/RTR) - De man die ervan wordt beschuldigd een mars in de stad Boulder in de Amerikaanse staat Colorado met brandbommen te hebben bestookt, is donderdag aangeklaagd voor poging tot moord en andere misdrijven.

1 uur geleden
Oekraïne: Russische drones vallen woonwijken in Kyiv aan

KYIV (ANP/RTR) - Russische drones hebben vrijdagochtend vroeg de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen. Daardoor ontstonden branden in gebouwen in verschillende delen van de stad. Dit hebben de plaatselijke autoriteiten bericht.

1 uur geleden
SpaceX dreigt met stop bemande ruimtemissies na ruzie met Trump

WASHINGTON (ANP) - SpaceX dreigt de ruimtevaartuigen die mensen naar het internationale ruimtestation ISS en terug naar de aarde brengen aan de grond te houden. Topman Elon Musk heeft dat gezegd in de oplaaiende ruzie met de Amerikaanse president Donald Trump.

9 uur geleden
Israël bombardeert bij Beiroet, inwoners massaal op de vlucht

BEIROET (ANP/AFP) - Buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn donderdagavond doelwit door meerdere luchtaanvallen. Dat gebeurde nadat Israël inwoners had opgeroepen te vertrekken. Op beelden is te zien dat rook opstijgt.

10 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!