Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ICC onderzoekt mogelijke oorlogsmisdaden in Palestijnse gebieden

ICC onderzoekt mogelijke oorlogsmisdaden in Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag stel een onderzoek in naar vermeende oorlogsmisdaden die zijn begaan in de Palestijnse gebieden. Een aanklager van het strafhof heeft dat vrijdag laten weten. Het onderzoek kan leiden tot vervolging van zowel Israëliërs als Palestijnen.

"Ik ben ervan overtuigd dat oorlogsmisdaden zijn of worden begaan op de Westelijke Jordaanoever, inclusief Oost-Jeruzalem, en de Gazastrook", stelt aanklaagster Fatou Bensouda in een verklaring. Zij zegt dat ze sinds 2015 voldoende informatie heeft beoordeeld voor een officieel onderzoek. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat in een reactie weten dat het strafhof niet het recht heeft om onderzoek te doen naar de Palestijnse gebieden.

Omdat de juridische status van de Palestijnse gebieden wordt betwist, heeft Bensouda rechters van het ICC gevraagd een rechterlijke uitspraak te doen over de reikwijdte die het hof in deze zaak heeft. Het strafhof kan mensen vervolgen die worden verdacht van genocide, misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden. Maar alleen van de 123 landen die het hof erkennen. Israël doet dat niet, maar de Palestijnen wel.

Meer uit Buitenland

Nieuwe Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon om vermeende drone

NABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.

2 uur geleden
Veteranen vragen rechter om bouw Trumps triomfboog te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.

3 uur geleden
Trump herhaalt na drones Leipzig: Poetin wil NAVO niet aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.

4 uur geleden
Strafzaak Lindsay Clancy mislukt na patstelling jury

PLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.

4 uur geleden
Hongaarse universiteiten weer aangesloten bij Erasmus-programma

BOEDAPEST (ANP) - Alle Hongaarse universiteiten worden weer aangesloten bij het Erasmus-uitwisselingsprogramma van de Europese Unie. Volgens de Hongaarse minister van Onderwijs Judit Lannert zijn alle universiteiten die eerder werden uitgesloten vanaf nu weer toegelaten om mee te doen aan het populaire programma.

4 uur geleden
Komiek Deniz Göktaş vervolgd voor beledigen president Erdogan

ANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.

5 uur geleden
Meloni viert dat haar regering recordperiode aan de macht is

ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.

5 uur geleden