ICC-aanklager Khan vecht ontslag aan, zegt advocaat
NEW YORK (ANP/RTR) - Hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag Karim Khan zal zijn ontslag aanvechten, zo maakt zijn advocaat bekend op X. Khan werd eerder op vrijdag uit zijn functie gezet door lidstaten, na beschuldigingen van seksueel wangedrag tegen een directe collega. Khan ontkent alle aantijgingen.
ICC-lidstaten stemden in New York over Khans lot als aanklager. Hoewel de exacte stemverdeling niet gepubliceerd is, zouden volgens persbureau Reuters 82 van de 152 lidstaten voor Khans vertrek hebben gestemd. Eerder kondigden Nederland en Frankrijk aan Khan weg te zullen stemmen.
Khan zou zich vanaf 2023 schuldig hebben gemaakt aan steeds verder oplopende ongewenste seksuele avances, gericht tegen een directe medewerker, een Maleisische advocate. Khan zelf suggereerde eerder dat die aantijgingen te maken hebben met het arrestatiebevel dat hij namens het ICC uitvaardigde tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/BELGA) - De onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta heeft aangekondigd te stoppen. De sluiting vindt onder Russische druk plaats, aldus hoofdredacteur Sergej Sokolov.
56 minuten geledenOLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
11 uur geleden