Ibrahimovic voelt zich weer even debutant in Zweeds elftal
STOCKHOLM (ANP) - Alsof hij zijn debuut maakte in de nationale ploeg. Dat gevoel kreeg Zlatan Ibrahimovic naar eigen zeggen toen hij na bijna vijf jaar zijn rentree maakte in het Zweeds elftal. De 39-jarige spits van AC Milan had in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Georgië (1-0) een belangrijk aandeel in de zege. De oud-Ajacied nam de bal in de 35e minuut op zijn borst aan en speelde in één keer vanuit de draai Viktor Claesson aan. De middenvelder faalde niet in de afwerking.
"Het voelde heel goed aan, alsof het mijn eerste interland was voor Zweden", liet Ibrahimovic na afloop weten. "Er ging veel adrenaline door mij heen. Achteraf gezien, had ik nog veel meer inbreng moeten hebben. Maar goed, we hebben gewonnen en dat is het belangrijkste."
Ibrahimovic, die kort na de Zweedse treffer een grote kans op 2-0 liet liggen, ging in de 84e minuut naar de kant. Hij speelde zijn 117e interland. Met 62 goals is hij topscorer aller tijden van Zweden, dat zondag in en tegen Kosovo aantreedt.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
13 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
16 uur geleden