Ibrahimovic start crowdfunding tegen coronavirus
MILAAN (ANP) - Zlatan Ibrahimovic heeft een crowdfundingsactie opgezet om geld in te zamelen voor Humanitas, een ziekenhuisketen in Italië die veel coronapatiënten probeert te helpen.
De Zweedse spits van AC Milan wil minimaal 1 miljoen euro ophalen. Na een paar uur stond de teller al op ruim 100.000 euro,
Ibrahimovic richtte zich via Instagram tot zijn volgers. "Italië heeft mij zoveel gegeven en in deze dramatische tijden wil ik iets teruggeven. Daarom heb ik samen met mensen om mij heen een fonds opgezet. Zo kunnen we concrete hulp bieden in plaats van slechts een video plaatsen. Ik reken op de vrijgevigheid van mijn collega's, andere sporters en iedereen die een kleine of grote donatie wil doen om het virus eruit te schoppen. Want onthoud; als het virus niet naar Zlatan komt, dan komt Zlatan naar het virus."
Italië is zwaar getroffen door het coronavirus. Al meer dan 2500 Italianen zijn overleden tijdens de pandemie.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de selectie versterkt met Marius Broholm. De 21-jarige Noorse jeugdinternational komt op huurbasis over van de Franse club Lille.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De openingswedstrijd en de finale van het WK vrouwenvoetbal van volgend jaar in Brazilië vinden plaats in het iconische stadion Maracanã. Het stadion in Rio de Janeiro met een capaciteit van zo'n 80.000 toeschouwers heeft ook een kwartfinale en een halve finale toegewezen gekregen. Maracanã was ook het decor van de WK-finale van 2014 bij de mannen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Verdediger João Cancelo heeft zijn terugkeer naar FC Barcelona afgerond. De 32-jarige Portugees international komt transfervrij over van het Saudische Al Hilal, waar hij zijn contract liet ontbinden. Cancelo heeft bij de landskampioen van Spanje een contract voor drie seizoenen getekend.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Sayf Ltaief heeft afscheid genomen van FC Twente. De 26-jarige aanvaller vervolgt zijn loopbaan bij KS Cracovia SA. Volgens de Poolse club heeft hij een tweejarig contract ondertekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Zes clubs hebben de eerste gezamenlijke cao in het vrouwenvoetbal gesloten. Kampioen PSV, Ajax, AZ, Feyenoord, FC Twente en het gedegradeerde HERA United kwamen deze overeen met vakbonden VVCS en ProProf. Tot deze zomer hadden clubs ieder een eigen collectieve arbeidsovereenkomst.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Virgil van Dijk roept zijn ploeggenoten van Liverpool op de tegenvallende prestaties van afgelopen seizoen recht te zetten.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC vond het Noorse FK Bodø/Glimt nog beter dan verwacht. "Als je ze echt live ziet dan zijn ze nog veel beter. Ze kunnen goed verdedigen. Ze kunnen goed counteren. Ze durven te voetballen. Toch is het jammer dat we zo makkelijk goals weg hebben gegeven", zei Schreuder na afloop van de heenwedstrijd van NEC in de play-offs van de Champions League. De Nijmegenaren verloren in De Goffert met 3-1 van FK Bodø/Glimt. De return is dinsdag in Noorwegen.
16 uur geleden