Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ibrahimovic na één invalbeurt terug bij Zweeds elftal

Ibrahimovic na één invalbeurt terug bij Zweeds elftal

STOCKHOLM (ANP) - Zlatan Ibrahimovic keert weer terug in de Zweedse selectie. Bondscoach Janne Andersson heeft de bijna 40-jarige spits van AC Milan opgeroepen voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Kosovo en Griekenland, op respectievelijk 9 en 12 oktober in Solna, bij Stockholm. Ibrahimovic miste afgelopen zomer het EK vanwege een knieblessure en raakte twee weken geleden bij zijn rentree bij AC Milan weer geblesseerd.

De Zweed luisterde tegen Lazio zijn terugkeer op met een doelpunt (2-0). Het bleef voorlopig echter bij een invalbeurt van een half uur, want de oud-Ajacied hield daar achillespeesklachten aan over en ontbreekt sindsdien weer in de selectie van Milan. Ibrahimovic miste het verloren duel met Liverpool in de Champions League (3-2) en drie competitiewedstrijden.

Toch heeft Andersson hem weer bij de nationale ploeg gehaald. "Ik hoop en geloof dat hij een bijdrage kan leveren", zei de bondscoach. "Zlatan is een tijdje geblesseerd geweest, maar het herstel gaat goed. Het is de bedoeling dat hij er volgende week bij is als we bij elkaar komen." Vleugelspits Jesper Karlsson van AZ zit ook bij de selectie. Karlsson droeg vijf keer het shirt van de nationale ploeg.

Topscorer aller tijden

Ibrahimovic stopte na het EK 2016 als international. Met 62 doelpunten mag de spits zich al geruime tijd topscorer aller tijden van zijn land noemen. Eind vorig jaar opende Ibrahimovic zelf de deur naar een terugkeer in het Zweedse elftal door te zeggen dat hij de nationale ploeg miste. Andersson ging direct op gesprek in Milaan en haalde de aanvaller begin dit jaar terug bij de selectie. Met Ibrahimovic in de ploeg begon Zweden de WK-kwalificatie met twee zeges, maar de vedette moest vanwege een knieblessure het EK overslaan. Zonder de gelouterde spits bleef de ploeg van Andersson steken in de achtste finales.

Na het EK won Zweden in de WK-kwalificatie van Spanje, maar het verloor daarna van de Griekse ploeg van bondscoach John van 't Schip. Spanje gaat in de groep aan kop met 13 punten uit zes duels, Zweden volgt met 9 punten uit vier wedstrijden. Griekenland heeft 6 punten.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

19 minuten geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

1 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

2 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

4 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

5 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

5 uur geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

10 uur geleden