Ibrahimovic na één invalbeurt terug bij Zweeds elftal
STOCKHOLM (ANP) - Zlatan Ibrahimovic keert weer terug in de Zweedse selectie. Bondscoach Janne Andersson heeft de bijna 40-jarige spits van AC Milan opgeroepen voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Kosovo en Griekenland, op respectievelijk 9 en 12 oktober in Solna, bij Stockholm. Ibrahimovic miste afgelopen zomer het EK vanwege een knieblessure en raakte twee weken geleden bij zijn rentree bij AC Milan weer geblesseerd.
De Zweed luisterde tegen Lazio zijn terugkeer op met een doelpunt (2-0). Het bleef voorlopig echter bij een invalbeurt van een half uur, want de oud-Ajacied hield daar achillespeesklachten aan over en ontbreekt sindsdien weer in de selectie van Milan. Ibrahimovic miste het verloren duel met Liverpool in de Champions League (3-2) en drie competitiewedstrijden.
Toch heeft Andersson hem weer bij de nationale ploeg gehaald. "Ik hoop en geloof dat hij een bijdrage kan leveren", zei de bondscoach. "Zlatan is een tijdje geblesseerd geweest, maar het herstel gaat goed. Het is de bedoeling dat hij er volgende week bij is als we bij elkaar komen." Vleugelspits Jesper Karlsson van AZ zit ook bij de selectie. Karlsson droeg vijf keer het shirt van de nationale ploeg.
Topscorer aller tijden
Ibrahimovic stopte na het EK 2016 als international. Met 62 doelpunten mag de spits zich al geruime tijd topscorer aller tijden van zijn land noemen. Eind vorig jaar opende Ibrahimovic zelf de deur naar een terugkeer in het Zweedse elftal door te zeggen dat hij de nationale ploeg miste. Andersson ging direct op gesprek in Milaan en haalde de aanvaller begin dit jaar terug bij de selectie. Met Ibrahimovic in de ploeg begon Zweden de WK-kwalificatie met twee zeges, maar de vedette moest vanwege een knieblessure het EK overslaan. Zonder de gelouterde spits bleef de ploeg van Andersson steken in de achtste finales.
Na het EK won Zweden in de WK-kwalificatie van Spanje, maar het verloor daarna van de Griekse ploeg van bondscoach John van 't Schip. Spanje gaat in de groep aan kop met 13 punten uit zes duels, Zweden volgt met 9 punten uit vier wedstrijden. Griekenland heeft 6 punten.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
30 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
1 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
17 uur geleden