Ibrahimovic moet na 40e verjaardag interlands overslaan
MILAAN (ANP) - Zlatan Ibrahimovic moet zich afmelden voor de komende WK-kwalificatiewedstrijden van Zweden. Volgens trainer Stefano Pioli van AC Milan is de Zweedse spits nog steeds geblesseerd. "Hij gebruikt de interlandperiode om te herstellen", zei Pioli een dag voor het competitieduel met Atalanta Bergamo.
Ibrahimovic ontbreekt op zijn 40e verjaardag in de selectie van Milan. De Zweed kwam dit seizoen pas één keer in actie, op 12 september tegen Lazio. Als invaller maakte Ibrahimovic toen zijn rentree na een knieblessure, die hem deelname aan het EK kostte. De oud-Ajacied luisterde zijn terugkeer op het veld op met een doelpunt (2-0), maar hij hield daar ook achillespeesklachten aan over. De Zweedse bondscoach Janne Andersson riep Ibrahimovic desondanks op voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Kosovo en Montenegro. Pioli liet zaterdag echter weten dat zijn spits in Milaan blijft.
"'Ibra' zit niet bij de selectie tegen Atalanta. Het gaat wel beter met hem", aldus de trainer. "Ik weet niet hoe lang hij doorgaat met voetballen. Als je kijkt naar zijn enthousiasme en instelling, zou ik zeggen dat hij voor altijd kan blijven spelen. Maar zijn lichaam is zijn gids. Als ik hem een cadeau zou mogen geven, zou ik ervoor zorgen dat hij zijn carrière zo lang mogelijk kan rekken."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
21 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
23 uur geleden