Ibrahimovic moet na 40e verjaardag interlands overslaan
MILAAN (ANP) - Zlatan Ibrahimovic moet zich afmelden voor de komende WK-kwalificatiewedstrijden van Zweden. Volgens trainer Stefano Pioli van AC Milan is de Zweedse spits nog steeds geblesseerd. "Hij gebruikt de interlandperiode om te herstellen", zei Pioli een dag voor het competitieduel met Atalanta Bergamo.
Ibrahimovic ontbreekt op zijn 40e verjaardag in de selectie van Milan. De Zweed kwam dit seizoen pas één keer in actie, op 12 september tegen Lazio. Als invaller maakte Ibrahimovic toen zijn rentree na een knieblessure, die hem deelname aan het EK kostte. De oud-Ajacied luisterde zijn terugkeer op het veld op met een doelpunt (2-0), maar hij hield daar ook achillespeesklachten aan over. De Zweedse bondscoach Janne Andersson riep Ibrahimovic desondanks op voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Kosovo en Montenegro. Pioli liet zaterdag echter weten dat zijn spits in Milaan blijft.
"'Ibra' zit niet bij de selectie tegen Atalanta. Het gaat wel beter met hem", aldus de trainer. "Ik weet niet hoe lang hij doorgaat met voetballen. Als je kijkt naar zijn enthousiasme en instelling, zou ik zeggen dat hij voor altijd kan blijven spelen. Maar zijn lichaam is zijn gids. Als ik hem een cadeau zou mogen geven, zou ik ervoor zorgen dat hij zijn carrière zo lang mogelijk kan rekken."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
10 uur geleden