
Ibrahimovic lost Costacurta af als oudste doelpuntenmaker Serie A
UDINE (ANP) - Zlatan Ibrahimovic is de oudste doelpuntenmaker ooit in de Serie A geworden. De Zweedse spits van AC Milan benutte in de Italiaanse competitiewedstrijd tegen Udinese een strafschop. Met een leeftijd van 41 jaar en 166 dagen lost Ibrahimovic de Italiaan Alessandro Costacurta af als oudste doelpuntenmaker in de Serie A, aldus databureau Gracenote.
Costacurta, die vrijwel zijn hele carrière voor AC Milan voetbalde, was 41 jaar en 25 dagen oud toen hij op 19 mei 2007 scoorde. Dat deed de verdediger opvallend genoeg ook uit een penalty tegen Udinese.
Ibrahimovic maakte onlangs zijn rentree na een zware knieblessure. De oud-Ajacied had tegen Udinese voor het eerst dit seizoen een basisplaats en droeg ook de aanvoerdersband. Ibrahimovic miste kort voor rust in eerste instantie een strafschop, maar hij mocht opnieuw aanleggen omdat een speler van Udinese te vroeg was komen inlopen. In tweede instantie wist hij doelman Marco Silvestri wel te passeren. Dat was de gelijkmaker (1-1) in het duel dat nog aan de gang is.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voormalig Duits international Mesut Özil heeft zijn professionele carrière met onmiddellijke ingang beëindigd. "Het werd de laatste weken en maanden, ook vanwege blessures, steeds duidelijker dat het tijd is om het voetbalpodium te verlaten", zei de 34-jarige middenvelder in een verklaring op sociale media.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De aanvoerder van Duitse nationale elftal, Joshua Kimmich, draagt tijdens de komende oefeninterlands geen OneLove-band. De Duitse bond zegt te hebben gekozen voor een zwart, rood, gouden band. Kimmich draagt de band in het oefenduel zaterdag met Peru. Duitsland is als organisator al zeker van deelname aan het EK en speelt geen EK-kwalificatiewedstrijden.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Voetbalclub AZ heeft succescoach Pascal Jansen tot medio 2025 vastgelegd. De twee partijen hadden eerder al een mondeling akkoord bereikt.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Na een traditioneel relletje beginnen de Franse voetballers vrijdag met een thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal aan een campagne die ze een derde Europese titel moet opleveren. Kylian Mbappé is de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg. Volgens veel Franse media valt dat bijzonder slecht bij Antoine Griezmann. De aanvaller van Atlético Madrid, al goed voor 117 interlands, zou lang hebben gedacht dat hij doelman Hugo Lloris mocht opvolgen.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Zonder tegenbericht blijft Lionel Messi voorlopig voor het nationale elftal van Argentinië voetballen. Dat zei bondscoach Lionel Scaloni van de wereldkampioen, die zijn aanvoerder voor twee oefenduels even terug heeft in zijn geboorteland. "Ik zie een gelukkig mens bij de selectie."
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van Bayern München hebben de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League gewonnen van Arsenal. In de Duitse stad werd het 1-0 voor de thuisclub.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De raad van commissarissen van FC Utrecht heeft eigenaar Frans van Seumeren ter verantwoording geroepen voor diens tirade in de kleedkamer tegen de spelers na de thuisnederlaag (1-2) tegen Go Ahead Eagles afgelopen zaterdag.
18 uur geleden