Ibrahimovic is vooral bij Zweden om jongere aanvallers te helpen
SOLNA (ANP) - Zlatan Ibrahimovic hoopt dat de supporters van Zweden niet te veel van hem verwachten tijdens de play-offs voor deelname aan het WK van eind dit jaar in Qatar. "Ik ben een oude man, maar wel weer fit", zei de 40-jarige spits. "Ik heb ook nog geen 90 minuten in mijn benen zitten. Maar dat wisten we al."
"Mensen moeten niet meer op mij rekenen", zei Ibrahimovic. "Aanvaller als Joseph Elangam, Dejan Kulusevski en Alexander Isak zijn de toekomst voor Zweden. Ik ben hier om hen te helpen."
Ibrahimovic is geschorst voor het thuisduel van donderdag met Tsjechië. Als Zweden die wedstrijd wint, dan is hij wel weer inzetbaar voor de finale tegen Polen om één ticket voor het WK.
Ibrahimovic keerde vorig jaar terug bij Zweden, na afwezigheid van ruim vier jaar. Hij raakte al snel geblesseerd en miste het EK. Met een weer fitte Ibrahimovic verloor Zweden eind vorig jaar van Georgië en Spanje, waardoor het in de play-offs moet uitkomen.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
2 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
18 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geleden