Ibrahimovic helpt AC Milan met twee treffers voorbij Inter
MILAAN (ANP) - AC Milan lijkt na een aantal moeizame jaren weer een rol van betekenis te gaan spelen in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Stefano Pioli versloeg zaterdag stadgenoot Internazionale, de nummer twee van vorig seizoen, met 1-2.
Milan is na vier duels met twaalf punten koploper in de Serie A. De club, die in 2011 voor het laatst de titel pakte, kreeg pas één doelpunt tegen.
Zlatan Ibrahimovic speelde zaterdag de hoofdrol. De Zweedse spits, net weer terug nadat hij het coronavirus had, maakte beide doelpunten. In de 13e minuut stopte doelman Samir Handanovic een door Ibrahimovic genomen strafschop, maar de aanvaller was in de rebound alsnog succesvol. In de 16e minuut schoot Ibrahimovic van dichtbij, na een voorzet van de Portugees Rafael Leão, de 0-2 binnen.
Romelu Lukaku gaf Inter na een half uur spelen met de aansluitingstreffer weer hoop. Doelpunten bleven in het vervolg echter uit. Inter, waar Stefan de Vrij de gehele wedstrijd speelde, heeft na vier wedstrijden zeven punten.
Sampdoria was met 3-0 te sterk voor Lazio. De Nederlanders Wesley Hoedt en Djavan Anderson hadden een basisplaats bij Lazio. Anderson werd halverwege gewisseld, Hoedt moest na een uur spelen naar de kant.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
5 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
23 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
23 uur geleden