'IBM gaat 10.000 banen schrappen in Europa'
ARMONK (ANP/BLOOMBERG) - Technologieconcern IBM gaat zo'n 10.000 banen schrappen in Europa. Zo moeten de kosten worden verlaagd bij de langzaam groeiende IT-dienstentak. Die wordt vervolgens klaargestoomd om zelfstandig door te gaan, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
Door de ingreep zou zo'n 20 procent van al het personeel in Europa worden getroffen. De meeste arbeidsplaatsen gaan verloren in Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Ook in Polen, Slowakije, Italië en België worden banen geschrapt. IBM heeft in totaal 350.000 werknemers en vestigingen in meer dan zeventig landen, waaronder Nederland.
Vorige maand presenteerde IBM nog cijfers die beter waren dan waar analisten op rekenden. De cloudactiviteiten van IBM groeiden aanzienlijk, terwijl de divisies voor diensten en de hardware krompen. Het bedrijf is van plan om zich vooral op de clouddiensten te gaan richten en de andere onderdelen worden op eigen benen gezet.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
10 uur geleden