Ibiza en Mallorca willen dat toeristen naar huis gaan
PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De regering van de Spaanse eilandenregio Balearen, waar onder meer Mallorca en Ibiza onder vallen, roept de toeristen die er nog zijn op zo snel mogelijk naar huis te gaan. Regiopresident Francina Armengol ziet het nut er niet van in dat circa 25.000 toeristen er in hun hotels moeten blijven.
Ze werkt naar eigen zeggen aan een "operatie terugkeer" om de Spaanse en buitenlandse toeristen die nog op de eilanden zitten, naar huis te vliegen. Maandag zijn al 25 speciale vluchten uitgevoerd om gestrande toeristen naar Engeland en Duitsland te brengen. Voor zover bekend zijn er geen vluchten vanuit Nederland gepland.
Het normale personenverkeer van en naar de eilanden wordt tot een minimum beperkt. Op de eilanden zijn inmiddels zeventig gevallen van het nieuwe coronavirus vastgesteld.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
33 minuten geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
1 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.
2 uur geleden