Ibiza en Mallorca willen dat toeristen naar huis gaan
PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De regering van de Spaanse eilandenregio Balearen, waar onder meer Mallorca en Ibiza onder vallen, roept de toeristen die er nog zijn op zo snel mogelijk naar huis te gaan. Regiopresident Francina Armengol ziet het nut er niet van in dat circa 25.000 toeristen er in hun hotels moeten blijven.
Ze werkt naar eigen zeggen aan een "operatie terugkeer" om de Spaanse en buitenlandse toeristen die nog op de eilanden zitten, naar huis te vliegen. Maandag zijn al 25 speciale vluchten uitgevoerd om gestrande toeristen naar Engeland en Duitsland te brengen. Voor zover bekend zijn er geen vluchten vanuit Nederland gepland.
Het normale personenverkeer van en naar de eilanden wordt tot een minimum beperkt. Op de eilanden zijn inmiddels zeventig gevallen van het nieuwe coronavirus vastgesteld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
4 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
9 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
15 uur geleden