Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IATA ziet meer luchtvracht wereldwijd door onrust Rode Zee

IATA ziet meer luchtvracht wereldwijd door onrust Rode Zee

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde goederenvervoer door de lucht is in december gestegen, meldt de internationale brancheorganisatie voor luchtvaart IATA. Dat komt onder andere doordat veel vrachtschepen de Rode Zee mijden na aanvallen door Jemenitische Houthi-rebellen op de scheepvaart. Dat zorgt voor meer vraag naar luchtvrachtdiensten.

Vliegtuigen vervoerden in december 10,8 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar, de sterkste stijging op jaarbasis in ruim twee jaar tijd. Daarbij speelt ook mee dat 2022 een zwak jaar was voor de luchtvracht.

De vraag naar luchtvracht steeg onder meer tussen Europa en Azië in de tweede helft van vorig jaar. Regionale conflicten, vooral die in de Rode Zee, zorgden volgens IATA voor die groei. "Door de recente verstoringen van vaarroutes in de Rode Zee zijn sommige verladers overgestapt op luchtvracht', zegt topman Willie Walsh van de brancheorganisatie.

Omweg

De groei eind vorig jaar zorgde er echter niet voor dat over heel 2023 meer goederen door de lucht werden vervoerd. Vorig jaar werd bijna 2 procent minder vracht overgevlogen dan in het jaar daarvoor.

Vrachtschepen in de Rode Zee worden sinds eind vorig jaar regelmatig aangevallen door de Houthi's uit Jemen. Daarom hebben meerdere containerrederijen, waaronder Maersk, besloten om niet meer door de Rode Zee te varen. Schepen varen nu om Afrika heen en dat zorgt voor vertragingen en veel hogere containertarieven.

Meer uit Financieel

Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

2 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

4 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

4 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

5 uur geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

6 uur geleden
Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

21 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

23 uur geleden