Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IATA: luchtvaartmaatschappijen volgend jaar weer winstgevend

IATA: luchtvaartmaatschappijen volgend jaar weer winstgevend

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De luchtvaartsector zal volgend jaar wereldwijd voor het eerst sinds de coronacrisis weer een winst in de boeken zetten. Dat verwacht internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Wel zijn er wereldwijd verschillen tussen verwachte winsten van luchtvaartmaatschappijen.

IATA denkt dat luchtvaartmaatschappijen in 2023 gezamenlijk goed zullen zijn voor een winst van 4,7 miljard dollar (omgerekend zo'n 4,5 miljard euro). Daarmee zitten de maatschappijen nog onder het winstniveau van voor corona, maar het zou wel de eerste keer sindsdien zijn dat er weer zwarte cijfers worden geschreven door de maatschappijen bij elkaar. Door de coronacrisis hebben luchtvaartmaatschappijen volgens berekeningen van IATA een verlies van bijna 190 miljard dollar geleden.

Luchtvaartmaatschappijen uit Noord-Amerika zijn dit jaar al winstgevend, denkt IATA. Dat komt volgens de brancheorganisatie door minder strenge reisbeperkingen in vergelijking met andere landen en regio’s. Daardoor trok onder meer de binnenlandse markt snel aan, evenals de vluchten over de Atlantische Oceaan.

In Europa maken luchtvaartmaatschappijen naar verwachting volgend jaar pas winst. Voor dit jaar gaat IATA uit van een verlies van 3,1 miljard dollar, volgend jaar van een winst van 621 miljoen dollar. De reden dat deze markt vooralsnog achterblijft op de Noord-Amerikaanse heeft onder meer te maken met de onvrede onder luchthavenpersoneel die dit jaar zo nu en dan leidde tot stakingen. Ook de oorlog in Oekraïne heeft zijn weerslag gehad op sommige regionale luchtvaartmaatschappijen.

Meer uit Financieel

India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

56 minuten geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

3 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

4 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

19 uur geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

21 uur geleden
Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

1 dag geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

1 dag geleden