Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IATA: coronaverlies luchtvaartsector groter dan gedacht

IATA: coronaverlies luchtvaartsector groter dan gedacht

BOSTON (ANP/RTR) - De verliezen van de wereldwijde luchtvaartsector door de coronacrisis komen waarschijnlijk hoger uit dan eerder ingeschat. Dat staat in nieuwe ramingen van de internationale brancheorganisatie IATA. Wel denkt de sector dat de verliezen volgend jaar flink zullen teruglopen, nu steeds meer mensen zijn gevaccineerd en het luchtverkeer tussen veel bestemmingen weer op gang komt.

Voor dit jaar rekent IATA nu op een totale verliespost van bijna 52 miljard dollar, omgerekend zo'n 45 miljard euro. Bij de vorige raming in april werd nog uitgegaan van een tekort van zo'n 48 miljard dollar. IATA heeft ook zijn inschatting voor de verliezen van vorig jaar naar boven bijgesteld. Bij nader inzien gaat het om bijna 138 miljard dollar, waar eerder nog sprake was van dik 126 miljard dollar verlies.

Voor 2022 is het beeld beduidend minder somber. IATA denkt dat de branche over de gehele linie volgend jaar iets minder dan 12 miljard dollar verlies in de boeken zal zetten. "We zijn het diepste punt van de crisis gepasseerd", zei IATA-topman Wilie Walsh tijdens de jaarvergadering van de brancheorganisatie. Volgens hem is er nog altijd sprake van "serieuze problemen". Maar de weg naar herstel zou ook in zicht komen. Vooral voor de Noord-Amerikaanse markt is de prognose positief. Daar kunnen luchtvaartmaatschappijen volgend jaar waarschijnlijk weer winst maken.

Ondanks dat het beeld volgend jaar waarschijnlijk verbetert, dringt IATA bij overheden nog steeds aan op verlenging van steunmaatregelen voor de luchtvaart. De organisatie wijst erop dat er verspreid over de wereld nog steeds beperkingen gelden voor vliegreizen. Ook vindt de luchtvaartsector dat vaccins beschikbaar zouden moeten zijn voor iedereen die ze wil.

Meer uit Financieel

AliExpress gaat in beroep tegen EU-boete van 550 miljoen euro

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.

50 minuten geleden
Rechter schort overname Warner Bros. door Paramount tijdelijk op

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.

1 uur geleden
Hogere gasprijs leidt niet tot opleving verkoop warmtepompen

NAARDEN (ANP) - Een opleving van de verkoop van warmtepompen is de afgelopen maanden uitgebleven. Dit verwachtte de Vereniging Warmtepompen wel door de gestegen gasprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verkoop van warmtepompen liet in het eerste halfjaar een "bescheiden" groei van 6 procent zien, maakte de vereniging maandag bekend.

3 uur geleden
Weinig beweging Europese beurzen ondanks schommelende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen was maandag weinig beweging, ondanks de schommelende olieprijzen. De brandstof stond 's ochtends op het hoogste niveau in een maand tijd, maar werd gedurende de dag weer goedkoper na uitspraken van Iran over voortdurende gesprekken met de Verenigde Staten over de opgelopen spanningen. De beursgraadmeters reageerden er nauwelijks op.

4 uur geleden
Brussel schort boetes methaanregels energie-import op tot 2030

BRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.

6 uur geleden
Wall Street start beursweek hoger geholpen door chipbedrijven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek hoger begonnen, vooral gedreven door koerswinsten van chipfabrikanten. Mede door een verkoopgolf onder diezelfde chipproducenten sloten de beurzen vrijdag nog met verliezen. Ook zijn beleggers in afwachting van de cijfers van onder meer Alphabet, Tesla en Intel, die later deze week komen.

6 uur geleden
Brussel schort boetes methaanregels energie-import op tot 2030

BRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.

6 uur geleden