IATA-baas verwacht einde aan vloeistofbeperkingen op vluchten
GENÈVE (ANP/DPA) - De beperking op vloeistoffen in de handbagage op vluchten komt mogelijk op korte termijn te vervallen. Dat verwacht directeur Willie Walsh van de internationale brancheorganisatie voor luchtvaartmaatschappijen IATA. Volgens hem zijn de scanners die gevaarlijke materialen kunnen herkennen namelijk flink verbeterd.
Op de meeste vluchten is het alleen toegestaan om vloeistoffen mee te nemen in verpakkingen van maximaal 100 milliliter, met een totaal van een liter per passagier. Vloeistoffen moeten bovendien zijn verpakt in een doorzichtige tas of zak en op verzoek getoond kunnen worden aan beveiligingsmedewerkers.
De veiligheidsregels werden in 2006 ingevoerd en moeten voorkomen dat explosieven het vliegtuig worden binnengesmokkeld. Maar Walsh ziet "tekenen dat de vloeistofbeperking te zijner tijd zal worden opgeheven", vooral door de geavanceerdere scanners. Een exacte datum kon hij echter nog niet geven.
Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport hadden de afgelopen jaren scanners waardoor reizigers verpakkingen groter dan 100 milliliter mee konden nemen in hun handbagage. Maar door nieuwe richtlijnen van de Europese Commissie moesten de luchthavens dit beleid per 1 september van dit jaar terugdraaien. Brussel wilde de vloeistofregels in alle lidstaten van de Europese Unie namelijk gelijktrekken.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geleden