Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IATA-baas verwacht einde aan vloeistofbeperkingen op vluchten

IATA-baas verwacht einde aan vloeistofbeperkingen op vluchten

GENÈVE (ANP/DPA) - De beperking op vloeistoffen in de handbagage op vluchten komt mogelijk op korte termijn te vervallen. Dat verwacht directeur Willie Walsh van de internationale brancheorganisatie voor luchtvaartmaatschappijen IATA. Volgens hem zijn de scanners die gevaarlijke materialen kunnen herkennen namelijk flink verbeterd.

Op de meeste vluchten is het alleen toegestaan om vloeistoffen mee te nemen in verpakkingen van maximaal 100 milliliter, met een totaal van een liter per passagier. Vloeistoffen moeten bovendien zijn verpakt in een doorzichtige tas of zak en op verzoek getoond kunnen worden aan beveiligingsmedewerkers.

De veiligheidsregels werden in 2006 ingevoerd en moeten voorkomen dat explosieven het vliegtuig worden binnengesmokkeld. Maar Walsh ziet "tekenen dat de vloeistofbeperking te zijner tijd zal worden opgeheven", vooral door de geavanceerdere scanners. Een exacte datum kon hij echter nog niet geven.

Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport hadden de afgelopen jaren scanners waardoor reizigers verpakkingen groter dan 100 milliliter mee konden nemen in hun handbagage. Maar door nieuwe richtlijnen van de Europese Commissie moesten de luchthavens dit beleid per 1 september van dit jaar terugdraaien. Brussel wilde de vloeistofregels in alle lidstaten van de Europese Unie namelijk gelijktrekken.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

11 minuten geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

1 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

4 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

4 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

6 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

6 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

6 uur geleden