Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IAEA-topman wil overleg met Iraanse minister na bestand

IAEA-topman wil overleg met Iraanse minister na bestand

WENEN (ANP) - De topman van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft verheugd gereageerd op berichten over een bestand tussen Israël en Iran. Directeur-generaal Rafael Grossi schreef op X dat hij de Iraanse buitenlandminister Abbas Araqchi al heeft uitgenodigd voor een gesprek.

"Het hervatten van de samenwerking met de IAEA is cruciaal voor een succesvol akkoord", schreef Grossi. Hij zei minister Araqchi schriftelijk te hebben voorgehouden "dat deze stap kan leiden tot een diplomatieke oplossing voor de langdurige controverse rondom het Iraanse nucleaire programma".

De IAEA houdt toezicht op de naleving van het Non-proliferatieverdrag tegen verspreiding van kernwapens. Iran is een van de ondertekenaars van dat verdrag, Israël niet. Dat land zou al kernwapens hebben.

Araqchi vertegenwoordigde zijn land eerder in onderhandelingen met de VS over het Iraanse atoomprogramma. De VS willen dat Iran stopt met het verrijken van uranium, maar de Iraanse regering vindt dat onacceptabel.

Meer uit Buitenland

President Iran: wij respecteren bestand als Israël dat ook doet

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft aangegeven dat zijn land het bestand met Israël zal respecteren, mits Israël dat ook doet. Hij zei dat volgens een verklaring in een telefoongesprek met de Maleisische premier Anwar Ibrahim.

49 minuten geleden
Europees Parlement wil besluit defensieleningen nietig verklaren

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement gaat het besluit van de EU-lidstaten aanvechten over de financiering van het herbewapeningsplan van de Europese Unie. Het gaat om de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie op de kapitaalmarkt gaat lenen, om die vervolgens aan lidstaten te lenen die gezamenlijk in defensie willen investeren. Het Europees Parlement is tot zijn woede bij dit besluit buitenspel gezet.

1 uur geleden
Rutte feliciteert Trump: Europa gaat dankzij jou FORS betalen

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de Amerikaanse president Donald Trump gefeliciteerd met diens "grote succes" dat Europa "veel meer gaat betalen" voor defensie. "En dat moeten ze ook. En dat wordt jouw overwinning", staat in een appje van Rutte waarvan Trump een afbeelding op sociale media heeft geplaatst. Rutte dankt Trump ook voor de aanvallen op Iran in het appje vol complimenten en hoofdletters.

1 uur geleden
Netanyahu: na gesprek Trump geen verdere aanvallen op Iran

JERUZALEM (ANP) - Na het gesprek tussen premier Benjamin Netanyahu en de Amerikaanse president Donald Trump heeft Israël "zich onthouden" van verdere aanvallen op Iran. Dat laat het kantoor van Netanyahu weten in een verklaring.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland gaan weer gevangenen uitwisselen

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne en Rusland gaan woensdag weer krijgsgevangenen uitruilen, zei de Oekraïense minister Roestem Oemjerov van Defensie tijdens de NAVO-top in Den Haag. De afgelopen weken hebben beide landen al honderden gevangenen, gewonden en jonge militairen uitgewisseld.

1 uur geleden
Soennitische groepering eist aanslag kerk Damascus op

DAMASCUS (ANP/AFP) - De aanslag op een kerk in de Syrische hoofdstad Damascus is opgeëist door een relatief onbekende extremistische groepering. Het gaat om het soennitische Saraya Ansar al-Sunna.

1 uur geleden
Trump: artikel 5 van de NAVO is multi-interpretabel

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde bij vertrek naar de NAVO-top in Den Haag niet zeggen of hij zich zal houden aan het belangrijke artikel 5 van de alliantie. Dat bepaalt dat een aanval op een lidstaat geldt als een aanval op allen, maar volgens Trump is het artikel op verschillende manieren te interpreteren.

1 uur geleden